Nowe wieści o niemieckim laboratorium, które katowało zwierzęta. 300 euro kary

nowe wieści o niemieckim laboratorium

Nowe wieści o niemieckim laboratorium, które w bestialski sposób traktowało zwierzęta! Sytuacja którą opublikowano w światowych mediach, niezwykle poruszyła społeczeństwo. Zareagowało wiele społeczności z całej Europy i nie tylko. Niemiecki rząd wzywa się do większej kontroli tego typu miejsc. Wiele wskazuje na to, że ośrodek w którym dokonano przerażającego odkrycia zostanie zamknięty. Tymczasem pojawiają się informacje o grzywnie w wysokości… 300 euro.

Nowe wieści o niemieckim laboratorium – katowano tam zwierzęta, 300 euro kary

Sytuacja o której pisaliśmy wczoraj między innymi na aju.pl, zbulwersowała wiele osób. Materiały wideo oraz zdjęcia, ukazujące jak w Niemczech traktuje się zwierzęta służące do eksperymentów, wywołały lawinę komentarzy. Z wielu krajów wystosowano postulaty wzywające niemiecki rząd do większej kontroli tego typu laboratoriów. Poza tym wzywa się do odpowiedniego ukarania osób odpowiedzialnych za los tamtejszych zwierząt, a także zamknięcia ośrodka. The Guardian podaje jednak, że w ramach ostatnich kontroli, zakład ukarano kwotą... 300 euro. Kara ta w dodatku nałożona została za umieszczenie w laboratorium nowych psów, bez odpowiednich zezwoleń.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNE ODKRYCIE W NIEMIECKIM LABORATORIUM! TAK TRAKTUJE SIĘ TAM ZWIERZĘTA! 

W laboratorium łamie się wszelkie wytyczne Unii Europejskiej

Działacze na rzecz ochrony praw zwierzą zauważają, że cierpienie zwierząt w ośrodku pod Hamburgiem nie jest ograniczone do minimum. A właśnie tego wymagają europejskie dyrektywy. Kate Willett z Humane Society International opisuje warunki panujące w laboratorium jako przerażające i barbarzyńskie. 

Co więcej, zarzuca się, że wszelkie badania przeprowadzone na tamtejszych zwierzętach są bezużyteczne. A to dlatego, że pod wpływem stresu zmienia się ich fizjologia. Popularny portal The Guardian przytacza także konkretne liczby. Od 2015 roku w ośrodku pod Hamburgiem przeprowadzono aż 9 inspekcji, a tylko 2 z nich zapowiedziano. Choć wykazywały one wiele nieprawidłowości (mowa o choćby zbyt ciasnych klatkach w których trzymano zwierzęta) – nikt nie ponosił żadnej odpowiedzialności za zastane tam warunki.

Światowe organizacje na rzecz ochrony praw zwierząt wzywają niemiecki rząd do rychłego zamknięcia koszmarnego laboratorium.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.