Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas przez wielu uważany za magiczny. W tym czasie wielu ludzi zmienia swoje nastawienie, łagodnieje, wybacza stare urazy i cieszy się obecnością rodziny i najbliższych. Boże Narodzenie to także czas, w którym w wielu miastach organizowane są jarmarki. Odwiedź jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu.

 

Jarmark bożonarodzeniowy

Co roku jarmark bożonarodzeniowy przyciąga wielu mieszkańców i turystów. Jest to świetna okazja do zakupienia świątecznych lub zimowych pamiątek, dekoracji, ubrań, ale także możliwość skosztowania świątecznych potraw, regionalnych przysmaków czy nieco mocniejszych trunków. W tym roku na Wrocławskim Rynku atmosfera świąt zagości na dłużej.

Kiedy i gdzie?

W 2019 roku jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu rozpocznie się 22 listopada i potrwa aż do końca roku czyli do 31 grudnia. Jedenasta już edycja jarmarku po raz kolejny będzie bajkową scenerią, pachnącą lasem, choinką, grzanym winem i piernikiem. Na odwiedzających czekają niespodzianki i liczne atrakcje. Wszystko odbędzie się na Wrocławskim Rynku, przy ulicy Świdnickiej i Oławskiej oraz na Placu Solnym. Sprzedaż w drewnianych domkach będzie prowadzona od godziny 10:00 do 21:00.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Na Placu Solnym, obok wrocławskich kwiaciarek pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyzy z gzikiem i oryginalna chałwa. Oprócz tego będą też na ciebie czekać czekoladowe pierniki, ukraińska ceramika, kosmetyki naturalne czy ozdoby z drewna. Na tym samym placu rozstawiony będzie domek z tarasem widokowym, gdzie będziesz mógł napić się czegoś gorącego i jednocześnie podziwiać panoramę jarmarku. Jak co roku znajdziesz tu także Zimowy Labirynt. Dodatkowo najmłodsi odwiedzający będą mogli wykonać odlew woskowy własnej dłoni.

Występy w czasie jarmarku

Oprócz licznych stoisk, na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu zaplanowano także występy artystyczne. Już od 1 grudnia przy choince pojawi się scena muzyczna, gdzie w weekendy będzie można podziwiać występy artystyczne najmłodszych. Będą też świąteczne koncerty, magiczne widowiska, a wszystko realizowane będzie we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Świąteczny krasnal i atrakcje dla dzieci

Naturalnie z Wrocławiem kojarzą nam się liczne krasnale. Przy okazji jarmarku będziesz mógł spotkać Wrocławskiego Krasnala Prezentusia. Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że spełnią się wszystkie twoje marzenia. Z kolei dla dzieci zaplanowano bajki w magicznej wizualnej i dźwiękowej oprawie, warsztaty rękodzielnicze malowania bombek i karuzelę.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.