Nie żyje Angel Perez Garcia – były trener Piasta Gliwice

Nie żyje Angel Perez Garcia – niestety media obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarł były zawodnik Realu Madryt, jednak fani piłki nożnej z pewnością kojarzą go również z roli trenera Piasta Gliwice, z którym związany był od 2014 roku. Miał 62 lata, natomiast przyczyną śmierci był nowotwór. 

Angel Perez Garcia – kariera, kluby

Sportowiec urodził się 16 października 1957 roku w Madrycie, gdzie zresztą rozpoczął swoją karierą jako piłkarz. Swoje pierwsze osiągnięcia zdobył w Realu Murcia, jednak to nie jedyny klub, który reprezentował. Dodatkowo, pojawił się na boisku w barwach Realu Madryt czy Elche CF. Udało mu się zagrać w reprezentacji Hiszpanii do 21 roku życia. Grał na pozycji obrońcy.

Świetnie sprawował się jako trener, za co zresztą pokochali go polscy kibice. W latach 2014-2015 prowadził klub Piast Gliwice. Polacy wspominają go jako pełnego pozytywnej energii, uśmiechniętego człowieka. Ostatnim klubem był Nacional Potosi, z którym zakończył współpracę w 2018 roku.

Nie żyje Angel Perez Garcia ceniony trener i piłkarz

Hiszpańskie media jako pierwsze poinformowały o śmierci byłego sportowca i trenera. Niestety zmarł on w wieku 62 lat. Jak podaje dziennik „La Verdad” Garcia walczył z chorobą nowotworową, co było przyczyną śmierci. W sieci pojawiły się liczne kondolencje w związku z tragicznymi wydarzeniami. Między innymi od Piasta Gliwice czy Realu Murcia. Co ciekawe, były trener był bardzo otwarty i chętnie komunikował się z kibicami, co można było zobaczyć na różnych grupach piłkarskich w mediach społecznościowych. 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.