Przełomowy wyrok! Mężczyzna musi płacić alimenty byłej żonie za wykonane prace domowe

Mężczyzna musi płacić alimenty

Zaskakujący wyrok chińskiego sądu! Kobieta zażądała od byłego męża rekompensaty i alimentów za opiekę nad dzieckiem i domem. Sąd przychylił się do jej wniosku i w efekcie mężczyzna musi płacić alimenty byłej żonie, a ponadto wypłacić jednorazową wypłatę w wysokości 50 tys. juanów, czyli około 30 tys. złotych.

Przełomowy wyrok sądu – mężczyzna musi płacić alimenty byłej żonie za wykonane prace domowe

Zaskakująca sytuacja wydarzyła się w Chinach. Historia dotyczy mężczyzny o nazwisku Chen, który postanowił rozwieźć się ze swoją żoną. Początkowo kobieta nie chciała wyrazić na to zgody, jednak po czasie zmieniła zdanie, żądając od byłego partnera zapłaty za wykonane dotychczas prace domowe oraz wychowanie syna. Sprawa trafiła do sądu, gdzie kobieta argumentowała, że mężczyzna nie opiekował się ich dzieckiem i nie pomagał w obowiązkach domowych. Zażądała nie tylko rekompensaty, ale również alimentów płaconych co miesiąc. 

Sąd Okręgowy Fangshan w Pekinie przychylił się do wniosku kobiety i orzekł, że mężczyzna musi płacić comiesięczne alimenty w wysokości 2 tys. juanów, a ponadto zapłacić jednorazową wypłatę 50 tys. juanów, czyli około 29 tys. złotych.

Warto dodać, że w tym roku wprowadzono w Chinach nowe prawo, które zakłada, że podczas rozwodu małżonek może ubiegać się o odszkodowanie od byłego partnera w ramach rekompensaty za większą odpowiedzialność za wychowanie dziecka, opiekę nad domem, starszymi członkami rodziny czy pomoc partnerowi w pracy. Wcześniej można było starać się o rekompensatę jedynie w przypadku podpisania umowy przedmałżeńskiej.

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRA WE WŁOSZECH! OSUWISKO NA CMENTARZU, ODKRYTE SETKI TRUMIEN!

Sprawa mężczyzny, który musi płacić alimenty swojej byłej żonie szybko została nagłośniona. Ludzie z całego świata ochoczo komentują historię i trzeba przyznać, że opinie są skrajne. Niektóre kobiety popierają decyzję sądu, natomiast inni są zdania, że to kobieta powinna oddać byłemu mężowi pieniądze, ponieważ on pracował i zarabiał na utrzymanie domu i rodziny. Internauci zwracają również uwagę na kwotę odszkodowania, która zdaniem części z nich jest stanowczo za niska.

Co myślicie o tej sprawie?

 

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.