PILNE: rząd potwierdził nowe obostrzenia! Dziś ponad 12 tysięcy zakażeń

morawiecki potwierdza nowe obostrzenia

PILNE: rząd potwierdził nowe obostrzenia! Tylko dziś poinformowano o ponad 12 tysiącach nowych zakażeń. Trzecia fala koronawirusa to już nie zapowiedzi, ale fakty. Na jakie kroki zdecydował się rząd? Czy można uznać, że są one zdecydowane? Konferencja prasowa zdradziła co czeka nas w najbliższej przyszłości. Wprowadzono zarówno ostre ograniczenia regionalne, jak i nowe ogólnopolskie.

PILNE: rząd potwierdził obostrzenia! Potwierdziła się część doniesień, co czeka nas w najbliższych dniach?

A więc jednak! Tak jak zapowiadano – dziś miejsce miała konferencja prasowa polskiego rządu, na której ogłoszono powrót do obostrzeń. Wszystko w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz stale rosnącej liczbie zakażeń. Otwarcie mówi się już o trzeciej fali koronawirusa. Co tym razem zaserwowali nam rządzący?

W największych opałach znalazło się województwo warmiński-mazurskie. Tam zdecydowano się na coś, co przypomina twardy lockdown. Wszystko dlatego, że sytuacja związana z zakażeniami właśnie w tym regionie jest najgorsza. Od soboty zamknięte będą tam: kina, teatry, filharmonie, opery, boiska, baseny, aquaparki, korty tenisowe. Ponadto oczywiście nadal zamknięte muszą być siłownie, kluby fitness, restauracje, bary i kluby. Zakazano tam również organizacji wesel. Hotele i miejsca noclegowe mogą działać jedynie z 50% obłożeniem.Na Warmii i Mazurach zdecydowano także o zamknięciu szkół – uczniowie muszą przejść na naukę zdalną. Od soboty zamykają się też tam galerie handlowe.

Co natomiast z ogólnopolskimi obostrzeniami? Rząd zdecydował, że usta i nos można zakrywać tylko maseczkami. Oznacza to zakaz używania przyłbic, chust, bandan, kominów i szalików. Ponadto wprowadzono kwarantannę dla osób przyjeżdżających do Polski ze Słowacji i z Czech. Obostrzenia te wstępnie obowiązują do 14 marca.

ZOBACZ TAKŻE: KALIFORNIJSKA ODMIANA KORONAWIRUSA ATAKUJE! „DIABEŁ JUŻ TU JEST; SCENARIUSZ KOSZMARU” – TAK BRZMIĄ WYPOWIEDZI UCZONYCH, KTÓRZY OPOWIADAJĄ O NOWYM WARIANCIE WIRUSA. CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE? CZY POWODUJE WIĘKSZĄ ŚMIERTELNOŚĆ?

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia szokuje – dwukrotny wzrost zakażeń względem dnia poprzedniego, przekroczyliśmy barierę 12 tysięcy przypadków na dobę!

Dzisiejszy poranny raport Ministerstwa Zdrowia ogłoszono jeszcze przed konferencją dotyczącą obostrzeń. Już on zwiastował, że sytuacja powoli wymyka się spod kontroli. Tylko minionej doby potwierdzono aż 12 tysięcy nowych przypadków. Warto wspomnieć, że taka liczba pojawiała się w momencie, gdy mówiono o apogeum trzeciej fali. Tymczasem szczyt zachorowań prognozuje się na przełom marca i kwietnia.

Dokładne liczby prezentują się następująco: 12 146 nowych zakażeń, aż 372 nowe zgony, 2 465 wyzdrowiałych oraz 73 223 nowych szczepień.

PILNE: rząd potwierdził nowe obostrzenia!

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.