Makabra we Włoszech! Osuwisko na cmentarzu, odkryte setki trumien

makabra we włoszech

Makabra we Włoszech! Osuwisko na cmentarzu doprowadziło do tego, że odsłonięte zostały setki trumien. Wszystko miało miejsce w Camogli nieopodal Portofino. To właśnie tam część cmentarza znajdującego się na klifie, runęła do morza. Turystom ukazał się przerażający widok odkrytych trumien. W sieci pojawiły się fotografie z miejsca zdarzenia. Trwają ustalenia, co doprowadziło do takiej sytuacji. Akcja związana z uprzątnięciem terenu jest niezwykle skomplikowana. Nie wszystkie trumny można odnaleźć.

Makabra we Włoszech! Osuwisko na cmentarzu, w dół runęły setki trumien

Makabra we Włoszech! W wyniku osuwiska klifu, na którym znajduje się cmentarz, w dół runęły setki trumien. Turyści byli zmuszeni oglądać przykry widok odkrytych grobów. Trwają wyjaśnienia, dlaczego tak się stało. Wszystko miało miejsce w Camogli nieopodal Portofino. Rejon wybrzeża Morza Liguryjskiego jest zwykle bardzo chętnie odwiedzany przez ludzi z całego świata. Niestety, ci, którzy znajdowali się tam w poniedziałek 22 lutego, na długo zapamiętają koszmarne obrazki.

Jak podają miejscowe media, w dół runęło nawet 200 trumien. Część z nich wpadła do morza i długo tam dryfowała. Inne natomiast znalazły się na brzegu morza, niektóre wbiły się w urwisko. Służby mają problem, aby dotrzeć do każdej z nich i uprzątnąć bałagan sporządzony prawdopodobnie przez naturę. Co natomiast mogło wpłynąć na taki obrót zdarzeń? Pojawiają się już pierwsze teorie.

ZOBACZ TAKŻE: KALIMA JUŻ WKRACZA DO POLSKI! NIEBO MOŻE BYĆ DZIWNE, NATOMIAST SAMO ZJAWISKO DOŚĆ NIEBEZPIECZNE DLA NIEKTÓRYCH OSÓB. KTO POWINIEN SIĘ OBAWIAĆ?

Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia, skomplikowana akcja służb

Wiele osób zastanawia się, co sprawiło, że doszło do tak przykrego zdarzenia. Najwięcej w tym kontekście mówi się o podmyciu klifu, a jak czytamy w portalu Wirtualnej Polski – ostatnie lata doświadczyły region wieloma burzami, które miały się do tego przyczynić.

Dużo poświęca się też samej akcji ratunkowej, która okazała się bardzo trudna. Mianowicie, uprzątnięcie terenu to nie lada wyzwanie. Niektóre trumny utknęły w ziemi, która się zapadła. Ich wydobycie to skomplikowana i wymagająca akcja. Zagraniczne źródła podają, że zniszczeniu uległy także dwie kapliczki.

źródło: WP, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.