Protest rolników w Warszawie – na ulice wysypano kapustę! [WIDEO]

Protest rolników w Warszawie

Protest rolników w Warszawie rozpoczął się dziś o godzinie 5:00 nad ranem. Rolnicy domagają się dopłat od rządu, nie zgadzają się z likwidacją niektórych gałęzi gospodarki, m.in. branży futerkowej, a także żądają „zdrowej konkurencji na rynku”. W efekcie kilka warszawskich ulic zostało zablokowanych, a ponadto wysypano na nie kapustę.

Protest rolników w Warszawie – na ulice wysypano kapustę!

Dziś, 5 grudnia o 5:00 nad ranem rozpoczął się protest rolników w Warszawie. To efekt sprzeciwu wobec pogarszającej się sytuacji finansowej oraz niedostatecznej pomocy rządu. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii już wcześniej zapowiedział, że nigdy wcześniej nie odbył się tego typu protest. Na ulicach stolicy pojawiły się traktory, które zablokowały ruch na ulicach: Kasprzaka, Płockiej i Krzyżanowskiego.

Z oficjalnego konta policji na Twitterze dowiadujemy się również, że przeprowadzono czynności związane z legitymowaniem oraz nakładaniem mandatów. Wezwano także holownik.

Żeby tego było mało, oprócz zablokowania ulic, rolnicy postanowili wysypać na nie kapustę. Relację z tego procederu możecie zobaczyć w poniższym wideo:

ZOBACZ TAKŻE: OBORNIK POD OKNAMI POSŁÓW PIS – KOLEJNA ODSŁONA PROTESTU ROLNIKÓW [WIDEO]

Policja pojawiła się również w okolicy Sejmu, aby zablokować wjazd na ul. Wiejską od Placu Trzech Krzyży oraz na ul. Matejki od strony Alei Ujazdowskich. Przed godziną 9 rolnicy zapowiedzieli, że to koniec blokad, jednak to nie jest ich ostatnie słowo.

Przypomnijmy, że rolnicy domagają się dopłaty dla rolników i producentów, którzy produkują po cenach skupu poniżej progu opłacalności. Ponadto chcą, aby polska żywność była priorytetem sprzedaży w sklepach. Sprzeciwiają się także likwidowania niektórych gałęzi gospodarki, takich jak branża futerkowa i żądają „zdrowej konkurencji na rynku”.

 

źródło: twitter.com, facebook.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.