Prohibicja i niedziele handlowe – kolejne pomysły na walkę z pandemią

Prohibicja i niedziele handlowe

Sytuacja w naszym kraju wciąż nie jest stabilna. Prawie każdy dzień przynosi kolejne rekordy zakażeń. W szpitalach kończą się miejsca, a liczba ofiar stale rośnie. Rząd wprowadza kolejne restrykcje i obostrzenia, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa. Czy prohibicja i niedziele handlowe to dobry sposób na skuteczną walkę z wirusem?

Prohibicja i niedziele handlowe – kolejne pomysły na walkę z pandemią

Pandemia nie daje za wygraną, a niebezpieczny wirus zbiera coraz większe żniwo. Przypomnijmy, że do tej pory odnotowano ponad 38,5 mln przypadków na całym świecie, z czego niecałe 1,1 mln to ofiary śmiertelne. Osób chorych przybywa również w Polsce. Na ten moment potwierdzono obecność Covid-19 u ok. 150 tys. osób, przy czym 3 308 poniosło śmierć. Kraje z największą ilością zakażonych to wciąż Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia i Rosja.

Polski rząd chcąc zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa prowadza kolejne obostrzenia. Pojawiły się również pomysł, aby wprowadzić w naszym kraju prohibicję. Konkretnie mowa tu o zakazie sprzedaży alkoholu po godzinie 19:00.  Prohibicja ma objąć również stanowiska z alkoholem na stacjach benzynowych. Zmiany miałyby ograniczyć wówczas ilość spotkań towarzyskich, co w efekcie przeniosłoby się na mniejszą zachorowalność. Ponadto Polsat News informuje, że pojawił się pomysł o skróceniu czasu działania punktów gastronomicznych – do godziny 21:00. 


ZOBACZ TAKŻE: CZERWONA STREFA WE WSZYSTKICH DUŻYCH MIASTACH OD SOBOTY? REKORD – PONAD 9 TYS. ZAKAŻEŃ!

Warto przypomnieć, że wprowadzono w sklepach godziny dla seniorów. Właściciele sklepów przyznają, że właśnie te godziny znacznie obniżają ich utargi. W związku z tym pojawił się pomysł, aby zrezygnować z niedziel niehandlowych. Ta zmiana skierowana jest nie tylko do właścicieli i pracowników sklepu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że handel w niedziele zmniejszyłby średnią dzienną liczbę klientów w sklepach przed Bożym Narodzeniem, a tym samym ograniczył rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Warto przypomnieć, że prohibicja i niedziele handlowe to obecnie jedynie pomysł, a nie wprowadzone w życie zasady. Będziemy monitorować sytuację związaną z nowymi zasadami.

 

źródło: tvp.pl, wiadomosci.wp.pl, biznesinfo.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.