Profilaktyka konfliktów – rosyjski projekt dla Cyganów

mocna odpowiedź rosji

Rosja wprowadza nowy projekt o nazwie „Profilaktyka konfliktów”. Celem jest socjalizacja Cyganów z resztą społeczeństwa i zmniejszenie ilości zamieszek między Romami, a Rosjanami. Co więcej, program ma objąć edukacje, obowiązek pracy i usunięcie cygańskich siedlisk. Rząd ostrzega, że nie stosowanie się do zmian będzie groziło wygnaniem z kraju.

Odpowiedź na zamieszki

W Rosji coraz częściej dochodzi do zamieszek między mieszkańcami, a osiedlającymi się tam Cyganami. Profilaktyka konfliktów, to projekt, który ma zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. Na ten moment o nowym pomyśle nie wiadomo zbyt wiele. Pewnym jest, że skupiać ma się na zmianie stylu życia Romów. Mowa tu przede wszystkim o edukacji od najmłodszych lat oraz obowiązku pracy. Konieczny będzie ich rozwój kulturowy, aby przystosowali się do panujących w Rosji zasad.

ZOBACZ TAKŻE: AWANTURA W POCIĄGU. STARSI LUDZIE ZAJĘLI ZAREZERWOWANE MIEJSCA CIĘŻARNEJ I JEJ DZIECI

Masowe bójki

Warto wspomnieć o jednej z najgłośniejszych akcji, która stała się motywacją do zmian w Rosji. Sytuacja miała miejsce we wsi Cziemodanowka w czerwcu tego roku. Grupka Romów nachalnie zalecała się do dwóch, młodych Rosjanek. Niestety nie poradziły sobie z adoratorami i uciekły do domu. Ich rodzice postawili porozmawiać z opiekunami chłopców, aby sytuacja już więcej się nie powtórzyła. Niestety Cyganie zwołali posiłki, a efektem była bójka kilkuset osób! W odwecie spłonął cały dom Romów. Po sytuacji aresztowano ponad 170 osób, głównie narodowości romskiej, a blisko 900 mieszkańców Cziemodanowki uciekło do sąsiedniego obwodu wołgogradzkiego.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.