Wizyta policji w teatrze. Sprawdzali wiek widzów – wszystko przez donos

wizyta policji w teatrze

Wizyta policji w teatrze – funkcjonariusze sprawdzali wiek widzów. Wszystko przez to, że dostali zawiadomienie o tym, że młodzież podczas spektaklu może być demoralizowana. Za donos odpowiedzialny był nauczyciel, który na występie był wcześniej ze swoimi podopiecznymi. Interwencja policji nie wykazała jednak nieprawidłowości w całym przedsięwzięciu. 

Wizyta policji w teatrze. Funkcjonariusze sprawdzali wiek widzów, wszystko przez donos jednego z nauczycieli

„Śmierć białej pończochy” to bardzo popularny spektakl odgrywany w Teatrze Wybrzeże. Organizatorzy zastrzegają jednak, że oglądać powinny go osoby, które mają przynajmniej 16 lat. Wszystko ze względu na niektóre sceny, które przeznaczone są dla starszej widowni. Chodzi choćby o odegranie momentu brutalnego gwałtu, czy sytuacje, w których aktorzy są – delikatnie mówiąc – skromnie ubrani. Jak się okazało, na jednym z ostatnich pokazów zawitała policja. Funkcjonariusze sprawdzali wiek widzów, którzy zasiadali na widowni. Wszystko przez donos, za który odpowiadać ma pewien zniesmaczony sztuką nauczyciel.

ZOBACZ TAKŻE: WANDALE OPANOWALI CZĘSTOCHOWĘ! 20 WIAT PRZYSTANKOWYCH ZNISZCZONYCH W CIĄGU JEDNEJ NOCY! BILANS STRAT NADA ROŚNIE

Policja sprawdzała, czy na scenie pokazywano niestosowne treści

Interwencja policji polegała na sprawdzeniu, czy na scenie nie są odgrywane akty o niestosownych treściach. Ponadto sprawdzono wiek widzów – konkretnie uczniów jednej z warszawskich szkół. Cała sytuacja miała natomiast miejsce 19 października.

Zgłaszający miał być zbulwersowany obscenicznymi – jego zdaniem – scenami granymi w teatrze. Co jednak ciekawe, funkcjonariusze policji po dokładnym zbadaniu całego zajścia, stwierdzili, że spektakl w żadnym wypadku nie narusza przepisów prawa. W innym wypadku sprawę należałoby skierować do sądu.

źródło zdjęcia: teatrwybrzeze.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.