Produkcja samochodów w Niemczech najniższa od 23 lat

Produkcja samochodów w Niemczech najniższa od 23 lat – takie informacje pojawiły się w zagranicznych mediach. Co jeszcze, może mieć to związek z wojną handlową. Zanotowany spadek jest rezultatem mniejszego zainteresowania rynków światowych oraz kwestii związanych z ekologią. Więcej dowiecie się poniżej. 

Produkcja samochodów w Niemczech najniższa od 23 lat

Jak podaje portal Bloomberg, rynek motoryzacyjny w Niemczech przeżywa dość ciężki okres, gdyż produkcja samochodów zdecydowanie spadła. Może mieć to związek z faktem, iż coraz więcej państw stawia na ekologię. Chodzi głównie o emisję CO2 czy nadmierną produkcję plastiku. Jak wiadomo, elektryczne pojazdy to rozwiązanie przyjazne środowisku.

Dodatkowo, w przeszłości nie brakowało kontrowersji. Chociażby związanych z fałszowaniem danych dotyczących emisji spalin. Oczywiście ten fakt zaważył na zaufaniu do marek, które zdecydowanie spadło.

 

 

Nie brakowało też kontrowersji wokół niemieckich marek. Pojawiły się konflikty handlowe, które mogły mieć znaczny wpływ na spowolnienie gospodarki. Bloomberg poinformował, iż lokalne firmy motoryzacyjne w 2019 roku (Volkswagen, BMW czy Daimler) wyprodukowały łącznie około 5 mln nowych samochodów. VDA dodało, że 9 procentowy spadek produkcji w porównaniu z rokiem poprzednim może mieć związek z mniejszym zainteresowaniem rynku światowego.

ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZE KARY ZA COFNIĘTE LICZNIKI – JEST JUŻ REKORDZISTA

Z jednej strony niemieckie marki chcą zaoszczędzić, jednak z drugiej strony muszą zainwestować niemałą kwotę na rozwój i badania. Zmiana technologii zazwyczaj nie jest tanią sprawą, dlatego ulepszenie jej z pewnością dałoby większe szanse na utrzymanie pozycji.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.