Poseł PiS pokazał na mównicy mema myśląc, że jest to prawda – chciał poprzeć projekt „Stop LGBT”

Poseł PiS pokazał na mównicy mema

28 października odczytano w Sejmie projekt Kai Godek „Stop LGBT”. Głos w sprawie zabrał m.in. poseł PiS Piotr Kaleta, który na mównicy pokazał mema pochodzącego z jednej z popularniejszych stron. Pokazując wydrukowane zdjęcie nie krył swojego oburzenia. 

Projekt Kai Godek

Projekt „Stop LGBT” budzi ogromne kontrowersje i jest szeroko komentowany przez polityków jak i obywateli. Jednymi z założeń jest kwestionowanie małżeństw jednopłciowych oraz zakaz organizowania marszów równości. Kolejny aspekt to zakaz wykorzystywania symboli religijnych oraz historycznych w celach artystycznych czy zakaz szeroko pojętych zachowań, które mogą wpływać na moralność młodzieży i dzieci.


Poseł PiS pokazał na mównicy mema

W czwartek 28 października w Sejmie odczytano projekt „Stop LGBT” autorstwa Kai Godek. Głos na mównicy zabrał również poseł PiS Piotr Kaleta, który nie krył emocji, pokazując jednocześnie… mema z Demotywatorów. Trzymane w rękach polityka zdjęcie było przerobione i przedstawiało mężczyzn trzymających w rękach dużych rozmiarów gadżety erotyczne. Na oryginalnej fotografii trzymają oni broń zamiast zabawek.

ZOBACZ TAKŻE: ŁUKASZENKA GROZI POLSCE? STRASZY NASZ KRAJ ROSJĄ!

Ja sobie nie życzę i wydaje mi się, że nie życzy sobie tego większość naszych obywateli, by takie rzeczy się działy i takie rzeczy oglądały nasze dzieci (…) Po co oni wychodzą z tej szafy? Żeby takie rzeczy pokazywać? Chcemy normalności, chcemy, żeby w naszym kraju działy się rzeczy porządne. Mówicie, że to średniowiecze? Ja chcę być w średniowieczu, bo to normalny czas naszej polskości – mówił Piotr Kaleta trzymając w rękach mema.

Poseł PiS zapewne nie wiedział, że zdjęcie, na które się powołuje jest przerobione.

Sprawa została szeroko skomentowana przez internautów, a pod postem Ośrodka Dystrybucji Prestiżu i Pogardy pojawiły się zagorzałe dyskusje. Oprócz licznych słów wyrażających niedowierzanie, pogardę i rozbawienie całą sytuacją, wiele osób poczuło się bezradnych i zażenowanych wydarzeniami mającymi miejsce w Sejmie.

Ten kraj to mem który wymknął się spod kontroli

Jakoś już mi się nie chce z tego śmiać…

Elita polityczna w moim kraju taka mądra, taka profesjonalna, och lepiej być nie mogło – czytamy w komentarzach.

 

źródło: facebook.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.