Łukaszenka grozi Polsce?! Straszy nasz kraj Rosją. „Będziemy działać twardo”

ważne zebranie na białorusi

Łukaszenka grozi Polsce?! Niepokojące doniesienia napływają z Białorusi. Tamtejszy dyktator wyraził niezadowolenie z faktu, że po polskiej stronie przy granicy z Białorusią, miały pojawić się czołgi. Jego zdaniem polskie wojsko rozmieszcza tam Leopardy, aby zwalczać nielegalną migrację. Teraz Łukaszenka ostrzega, że zarówno jego armia, jak i armia rosyjska, mogą odpowiedzieć na to, co robią Polacy. Dyktator straszył też wielką ilością sprzętu, który może pojawić się na granicy. Konflikt wisi na włosku?

Łukaszenka grozi Polsce?! Straszy nasz kraj Rosją, niespokojna sytuacja na granicy

Niepokojące doniesienia docierają z Białorusi. Jak się okazuje, Aleksander Łukaszenka po raz kolejny odniósł się do sytuacji na granicy z Polską. Jego słowa można odebrać jako niejaką groźbę. We wszystko zaangażował także Rosję. Przypomnijmy, że polski rząd zdecydował się w ostatnim czasie zwiększyć liczbę wojska na granicy z Białorusią. Mianowicie, ma tam teraz czuwać nawet 10 tysięcy polskich żołnierzy. Portal o2.pl przytoczył słowa ministra obrony narodowej:

Zwiększamy liczbę żołnierzy pomagających Straży Granicznej o 2,5 tys. Już niebawem nad szczelnością granicy będzie czuwać około 10 tys. wojskowych z 12., 16. i 18. dywizji. WOT cały czas prowadzi operację „Silne Wsparcie” i pomaga mieszkańcom strefy przygranicznej.

Nie spodobało się to białoruskiemu dyktatorowi. Łukaszenka zagroził, że da polskiej stronie chwilę na wycofanie się z planów. W innym razie razem z Rosją rozpocznie zdecydowane działania.

ZOBACZ TAKŻE: ZROBIŁA TO NAD TRUMNĄ SWOJEGO OJCA! WYBRYK „MODELKI” Z INSTAGRAMA WYWOŁAŁ SKANDAL [FOTO]

Łukaszenka grozi – „Będziemy działać twardo.”

W sieci pojawiła się dokładna wypowiedź Łukaszenki, która miała paść w rozmowach ze stroną rosyjską. Portal o2.pl przytacza jej treść:

Poczekamy chwilę, ostrzeżemy ich. Mamy mnóstwo sprzętu, który będzie można przenieść na granicę. My, ale przede wszystkim Rosja. Będziemy działać twardo.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.