„Pomyśl, zanim kupisz nowe ubrania” – polski artysta walczy z Black Friday

„Pomyśl, zanim kupisz” – takie hasło promuje polski artysta Igor Dobrowolski w swoim najnowszym projekcie. Na co dzień, oprócz dzieł dotyczących między innymi wojen, uzależnienia czy narcyzmu, angażuje się w proekologiczne akcje. Z pewnością warto zapoznać się z jego twórczością, gdyż daje do myślenia i zwraca uwagę na wiele problemów na świecie. 

Igor Dobrowolski – jego dzieła można zobaczyć na całym świecie

Igor Dobrowolski to polski artysta, którego prace można zobaczyć na całym świecie. Jak sam opisał swoją twórczość, jego prace dotyczą głównie wojen, uzależnienia, bezdomnych, ekologii czy chociażby braku empatii w otaczającym nas świecie.

„Wierzę, że empatia to jedna z najważniejszych i niedocenianych cech. Nie łudzę się, że zbawię świat, ale może moje prace i prace innych osób niekoniecznie w świecie sztuki pomogą coś naprawić”

Niestety w dzisiejszym świecie nie brakuje problemów, o których raczej ciężko rozmawiać. Dlatego zwracanie na nie uwagi, w każdej formie czy to w sztuce, muzyce czy gdziekolwiek indziej, jest zdecydowanie potrzebne. Co więcej, jego dzieła można zobaczyć w Warszawie, Berlinie (prace pokazujące krytyczną sytuację w Jemenie) czy w Londynie (Maddox Gallery). Światowe gwiazdy posiadają jego obrazy w swoich kolekcjach, między innymi Channing Tatum czy Gigi Hadid. 

„Pomyśl, zanim kupisz” – czyli wszystko o Black Friday

W sieci pojawiła się reklama, zwracająca uwagę na zbliżający się Black Friday. To czas kiedy sklepy w galeriach handlowych i nie tylko, zachęcają klientów do kupowania nowych ubrań. Jednak każdy wie, ile wody, energii itp. zużywa się do produkcji ton odzieży. To w niczym nie przeszkadza osobom w zmienianiu garderoby w tempie ekspresowym.

ZOBACZ TAKŻE: NETFLIX RATUJE KULTOWE KINO W NOWYM JORKU

Artysta wiele razy zwracał uwagę na problemy związane z ekologią. Między innymi na fakt, iż zagrożone są nasze dzieci, ponieważ jeżeli nie zadbamy o planetę, w przyszłości życie może wyglądać zupełnie inaczej. Tym razem warto przyjrzeć się zjawisku „Fast Fashion”, czyli zmieniających się trendach w modzie, co skutkuje masową i częstą produkcją ubrań. Co wiąże się z tym, że nowe rzeczy zastępujemy starymi, które trafiają do kosza i problem zanieczyszczenia rośnie. 

Poniżej możecie zobaczyć przygotowany projekt przez Igora Dobrowolskiego – szanujemy takie podejście i mamy nadzieję, że to coś zmieni. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.