Poczta Polska ma w planach przejęcie automatów paczkowych

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

Poczta Polska ma w planach przejęcia producenta automatów pocztowych. Chodzi o firmę Pakomatic, która zajmuje się montowaniem ich w blokach. Ogłoszono przetarg oraz wycenę spółki. Jest to start-up z Białegostoku, który wybrano ponad dwa lata temu z 80 innych start-upów. Co ciekawe, w tym roku zdecydowała zainstalować 200 pierwszych takich urządzeń. 

Poczta Polska chce przejąć Pakomatic

W ramach przypomnienia, ponad dwa lata temu, jak podaje Business Insider Polska, zorganizowano program, w którym wybrano spośród 80 start-upów, dziewięć najciekawszych. Wśród nich nie zabrakło Pakomatica – białostockiego producenta znanego z produkcji automatów paczkowych. W związku z tym, Poczta Polska podjęła decyzję, aby zainstalować w naszym kraju 200 pierwszych takich automatów.

W rozmowie dla Pulsu Biznesu, Łukasz Łapiński, prezes Pakomaticu poinformował, iż „urządzenia do budynków sprzedajemy od września ubiegłego roku. Ten rok zakończymy 20 wdrożeniami. Coraz częściej pracujemy z architektami i deweloperami, więc nierzadko projektujemy automaty z terminem dostawy np. za dwa lata”.

 

Co ciekawe, działa to podobnie jak skrzynki na listy. Firma stawia je w budynkach wielorodzinnych, przy jednoczesnym porozumieniu ze spółdzielniami czy wspólnotami.

ZOBACZ TAKŻE: AKCJA W SKLEPACH LIDL – KUPUJĘ, NIE MARNUJĘ

W mediach pojawiła się informacja o tym, iż Poczta Polska planuje przejąć spółki Pakomatic. Ogłoszono właśnie przetarg na przeprowadzenie due diligence oraz wycenę wyżej wymienionej spółki. Analizowane są funkcjonujące na rynku rozwiązania i jednym z nich jest podmiot, z którym podjęli współpracę w ramach programu GammaRebbels – mówi Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

 

Firmę Pakomatic założono w roku 2016 – członkami zarządu są: Wojciech i Łukasz Lipińscy. Ubiegły rok spółka zamknęła bardzo dobrymi wynikami porównując z rokiem poprzednim.

źródła: businessinsider, pulsbiznesu

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.