Lidl obniża ceny produktów o 50% – akcja „Kupuję, nie marnuję”

Lidl obniża ceny produktów o 50% – wszystko w ramach akcji „Kupuję, nie marnuję”, która ma zapobiegać wyrzucaniu jedzenia. Właśnie skończyło się kilkumiesięczne testowanie, w związku z czym wszystkie produkty ze zbliżającym się końcem terminu ważności – kupicie taniej! Warto sprawdzić szczegóły tej inicjatywy. 

Lidl obniża ceny produktów – ważna akcja

Akcja „Kupuję, nie marnuję” to zdecydowanie inicjatywa, którą powinno się zainteresować jak najwięcej osób i przede wszystkim z niej skorzystać. O co dokładnie w niej chodzi? Lidl wpadł na świetny pomysł, gdyż postanowił przecenić wszystkie produkty ze zbliżającym się końcem daty ważności. Co ciekawe, aż o 50%. To pokazuje, że wystarczą zdecydowane działania, które z pewnością zachęcą wiele osób, pomagając walczyć z marnowaniem jedzenia.

Początkowo, w wybranych placówkach przeprowadzono testy, aby w przyszłości ulepszyć usługę. Jednak po pół roku usprawniania, akcja obejmuje wszystkie sklepy Lidla w Polsce.

W strefie „Kupuję, nie marnuję” klienci znajdą produkty przecenione aż o 50%. Na półkach znajdą się różnorodne produkty, których data ważności dobiega końca (mięso, ryby czy ciasta i chleb). Będą one specjalnie oznaczone, co z pewnością ułatwi zlokalizowanie ich.

Jak informuje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communication Lidla Polska, pracownicy sklepów będą systematycznie sprawdzać daty ważności, aby wszystkie produkty zostały przecenione. Problem marnowania żywności jest nadal alarmujący, dlatego marka zdecydowała się tego podjąć. Marka chce edukować klientów, że produkty pełnowartościowe o krótkim terminie ważności, mogą być śmiało wykorzystane w kuchni. Lidl w Polsce ma prawie 700 sklepów.

Niedawno pisaliśmy o firmie Kaufland, która do wybranych sklepów wprowadza również ekologiczną zasadę. Mianowicie, klienci mogą przyjść do sklepów z własnymi opakowaniami, do których spakują produkty kupione na wagę takie jak: mięso czy sery. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.