Śnieżyca sparaliżowała Iran! Szkoły zamknięte

śnieżyca sparaliżowała iran

Śnieżyca sparaliżowała Iran! Od wielu lat popularny w Polsce jest slogan, jakoby zima miała zaskoczyć drogowców. Tym razem stało się to jednak w Teheranie, który jest stolicą Iranu. Obfite opady śniegu spowodowały, że ruch w tym mieście niemal zupełnie się zatrzymał. Władze już teraz wydały komunikaty o zamknięciu części szkół. Zapowiadane są kolejne opady.

Śnieżyca sparaliżowała Iran! Szkoły zamknięte

Zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale i mieszkańców – i to nie w Polsce! Okazuje się bowiem, że bardzo obfite opady śniegu nawiedziły Iran. Tamtejsze społeczeństwo nie było ani trochę przygotowane na to, co zaczęło się już w miniony weekend. Zupełnie zasypane drogi uniemożliwiły jazdę wielu kierowcom. Gdyby tego było mało, ze względu na zatory – na drogi nie mogły wyjechać także pługi. Pracownicy usług komunalnych musieli odśnieżać najbardziej uczęszczane ulice ręcznie. To wszystko sprawiło, że wydano decyzje o zamknięciu niektórych szkół. Warto dodać, że opady śniegu zaczęły się w godzinach największego ruchu na drogach Teheranu.

ZOBACZ TAKŻE: ZAMIESZKI POD KOMENDĄ POLICJI W KONINIE! CHODZI O ŚMIERĆ 21-LATKA, KTÓRY ZGINĄŁ PO TYM, GDY STRZELAŁ DO NIEGO FUNKCJONARIUSZ 

W Polsce zapowiadana jest zima 30-lecia, natomiast śnieg pada w Iranie

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne informacje, wedle których w tym roku Polskę ma nawiedzić niesamowicie mroźna i ostra zima. Wielu jednak przyjmuje te wieści z przymrużeniem oka. Jednakże to, co aktualnie dzieje się w Iranie – może dać do myślenia. Tamtejsze służby informują, że nie nadążają z odśnieżaniem ulic. Te momentalnie znów robią się białe. 

Fatalne warunki drogowe nie wpływają jednak znacznie na bezpieczeństwo w Teheranie. Podaje się bowiem, że doszło tam jedynie do kilku nieznaczących incydentów i kolizji.

Zapowiadane są jednak kolejne obfite opady. Prognozy dla mieszkańców stolicy Iranu nie są zadowalające. Przewiduje się, że pokrywa śniegu będzie coraz to bardziej pokaźna. A to ze względu na niskie temperatury, które towarzyszą opadom.

źródło zdjęcia: timesofisrael.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.