Parlamentarzystka odebrała pozytywny wynik testu na Covid-19 i wróciła do domu… pociągiem – teraz się tłumaczy

Parlamentarzystka odebrała pozytywny wynik

Skandal w Wielkiej Brytanii! Parlamentarzystka odebrała pozytywny wynik testu na Covid-19 i postanowiła wrócić do domu pociągiem. Wiedząc, że jest chora, mimo wszystko zdecydowała się na 6-godzinną podróż. Mowa tu o członkini Szkockiej Partii Narodowej i brytyjskiego parlamentu – Margaret Ferrier. Minister Rządu niepochlebnie skomentowała nieodpowiedzialne działanie parlamentarzystki. Kobieta naraziła się również innym polikom. Teraz się tłumaczy i żałuje.

Parlamentarzystka odebrała pozytywny wynik testu na Covid-19 i wróciła do domu… pociągiem

Niepokojące wieści z Wielkiej Brytanii! Członkini Szkockiej Partii Narodowej i brytyjskiego parlamentu – Margaret Ferrier już w sobotę zauważyła u siebie objawy koronawirusa. Mimo wszystko postanowiła wsiąść do pociągu i udać się w 6-godzinną podróż do Londynu, gdzie miała wystąpienie na forum Izby Gmin w Pałacu Westminsterskim. Jeszcze tego samego dnia kobieta zdecydowała się wykonać test na koronawirusa. Wyniki otrzymała w poniedziałek. Okazało się, że Ferrier rzeczywiście jest chora. Wiedząc o tym ponownie wsiadła do pociągu i wróciła do swojego domu w Szkocji.

Zachowanie parlamentarzystki zostało głośno skomentowane w sieci nie tylko przez internautów, ale także innych polityków jak i samą minister rządu. Posłowie David Linden i Kirsty Blackman wezwali ją do złożenia rezygnacji. Ferrier zawieszono w prawach członka Szkockiej Partii Narodowej w Izbie Gmin. Poinformował o tym lider ugrupowania Ian Blackford.

Trudno wyrazić, jak wściekła jestem w imieniu ludzi w całym kraju, którzy poświęcają się codziennie, by pomóc pokonać COVID. Reguły obowiązują wszystkich, wprowadzono je, by ludzie byli bezpieczni – napisała Nicola Sturgeon, szefowa szkockiego rządu.

ZOBACZ TAKŻE: PONAD 2 TYSIĄCE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W CIĄGU JEDNEJ DOBY! POLSKA BIJE KOLEJNY REKORD!

Margaret Ferrier wyraziła żal z powodu swego zachowania.

 

źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.