Ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem w ciągu doby! Polska bije kolejny rekord

polski zawodnik kończy karierę

Ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem w ciągu doby! Polska pobiła kolejny niechlubny rekord, a sytuacja obserwowana w ostatnich dniach naprawdę zaczyna niepokoić. Tendencja jest rosnąca, nie wiadomo gdzie ostatecznie zatrzyma się licznik nowych przypadków. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2292 nowych przypadkach zakażeń. To bezapelacyjnie najwyższa liczba od samego początku epidemii w naszym kraju. W ciągu 24 godzin, z powodu wirusa zmarło 26 osób. Pozytywne jest to, że za wyzdrowiałych uznano blisko 1000 osób. 

Ponad 2 tysiące zakażeń koronawirusem w ciągu doby! Polska bije kolejny niechlubny rekord, największy przyrost od początku epidemii

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia nie napawa optymizmem. Po raz kolejny w Polsce padł dobowy rekord zakażeń, ale tym razem ilość potwierdzonych przypadków naprawdę zatrważa. To aż ponad 2 tysiące osób – a konkretniej 2292 przypadki. Ta liczba jest zdecydowanie większa od dotychczasowego największego dobowego przyrostu.

Jak widać na powyższych wiadomościach podawanych bezpośrednio przez Ministerstwo Zdrowia, najgorzej sytuacja wygląda w województwach: mazowieckim, małopolskim oraz pomorskim. Tuż za nimi plasują się podkarpackie oraz kujawsko-pomorskie. Najmniej zakażeń potwierdzono w województwie lubuskim.

Co ważne, jeden ze zgonów był spowodowany bezpośrednio COVID-19. Reszta okraszona była chorobami współistniejącymi.

ZOBACZ TAKŻE: DONALD TRUMP Z KORONAWIRUSEM! PREZYDENT USA ZAKAŻONY NA FINISZU KAMPANII WYBORCZEJ. WYBORY W STANACH ZJEDNOCZONYCH LADA MOMENT

Są też pozytywy – blisko tysiąc osób uznano za wyzdrowiałe

Wraz z informacją o rekordowej ilości nowych przypadków, a także o liczbie ostatnich zgonów – podano najnowszy bilans dotyczący uznanych za wyzdrowiałych. Wynika z niego, że ostatniej doby koronawirusa pokonały aż 952 osoby.

Lada moment w życie mogą wejść także nowe obostrzenia. Planowo miało się to stać mniej więcej w połowie października, ale dynamiczna i rozwojowa sytuacja może to zmienić.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.