Otwarcie restauracji z sanepidem i policją – niesamowita reakcja klientów! [WIDEO]

Otwarcie restauracji

Akcja #otwieraMY ruszyła pełną parą. Coraz więcej przedsiębiorców sprzeciwia się panującym obostrzeniom i wznawia działanie swoich biznesów. Otwarcie restauracji w Nowym Tomyślu staje się coraz większym hitem w sieci. Na Facebooku pojawił się filmik przedstawiający, co działo się w restauracji, kiedy odwiedziła ją policja oraz sanepid. Reakcja klientów robi wrażenie!

#otwieraMY

Polski rząd zadecydował o przedłużeniu obostrzeń. W związku z ich decyzją przedsiębiorcy zapowiedzieli bunt, a efektem jest akcja #otwieraMY, do której dołącza coraz więcej właścicieli firm. Przedsiębiorcy zapowiedzieli, że już 18 stycznia otworzą swoje restauracje, siłownie, hotele i inne lokale. Poprosili ponadto o wsparcie społeczeństwa i wyrozumiałość policji. Co więcej, stworzono nawet interaktywną mapę wolnego biznesu, która na bieżąco jest aktualizowana. Można na niej sprawdzić, które miejsca są otwarte mimo obowiązujących obostrzeń. Link do mapy znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: GÓALE O OBOSTRZENIACH – „OTWIERAMY BIZNESY, 18 STYCZNIAWRACAMY DO PRACY!”

Otwarcie restauracji z sanepidem i policją

Właściciel restauracji Smaczne Jadło w Nowym Tomyślu również postanowił otworzyć swój biznes. Jak informuje Głos Wielkopolski, lokal odwiedziło mnóstwo gości, a pierwsze zamówione dania wydała sama właścicielka. Zauważono także, że wielu z klientów nie miało na sobie maseczek. Nie stosowano się także do dystansu społecznego.

#OtwieraMy wspieramy przedsiębiorców! Otwarcie restauracji Smaczne Jadło w Nowym Tomyślu! Dziękujemy za przybycie…

Opublikowany przez Korona Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Zbąszyń Sobota, 16 stycznia 2021

Niedługo po otwarciu na miejscu zjawił się sanepid, który został wygwizdany przez gości. Ponadto, znajdujący się tam policjanci zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, ponieważ funkcjonariusze zrezygnowali z wystawiania mandatów. Akcję poparł poseł Krystian Kamiński, który na swoim profilu napisał:
Jako Konfederacja wspieramy wszystkich odważnych przedsiębiorców, którzy dołączają do akcji #OtwieraMY i wracają do prowadzenia swoich biznesów!! Dziś byłem w Nowym Tomyślu, gdzie restauracja Smaczne Jadło – Bogusława Prosół wróciła do normalnego funkcjonowania. Niestety nie obyło się bez wizyty sanepidu i policji. Właścicielka lokalu jednak się nie poddaje i zamierza dalej pracować!
Filmik z tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej:


źródło: facebook.com, nowytomysl.naszemiasto.pl, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.