Interaktywna mapa wolnego biznesu – sprawdź, które restauracje, hotele i siłownie są otwarte!

Interaktywna mapa wolnego biznesu

Przedsiębiorcy z całego kraju mają dojść obostrzeń, które rujnują ich biznesy. W efekcie powstała ogólnopolska akcja #otwieraMY, w której właściciele hoteli, restauracji, siłowni oraz innych lokali buntują się i wbrew narzuconym restrykcjom otwierają swoje biznesy. W związku z akcją powstała także interaktywna mapa wolnego biznesu, na której można sprawdzić, które miejsca są otwarte.

Interaktywna mapa wolnego biznesu – sprawdź, które restauracje, hotele i siłownie są otwarte!

W tym tygodniu polski rząd zadecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. W związku z nowym postanowieniem, przedsiębiorcy postanowili się zjednoczyć i rozpocząć bunt. Początkowo o akcji głośno mówili górale, którzy zapowiedzieli otwarcie swoich biznesów. Szybko dołączyli się do nich przedsiębiorcy z całej Polski, którzy mimo konsekwencji chcą zawalczyć o swoje pieniądze. Wielokrotnie apelowali również do społeczeństwa, ale wsparli ich w tym trudnym czasie.

Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu Restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek – poinformował na Facebooku przedsiębiorca Maciej Adamski.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEDSIĘBIORCY MAJĄ DOŚĆ I ROZPOCZYNAJĄ BUNT – RUSZA AKCJA #OTWIERAMY!

Dopełnieniem akcji jest także nowo powstała interaktywna mapa wolnego biznesu, na której zaznaczono otwarte siłownie, kluby, restauracje, punkty gastronomiczne, hotele oraz inne lokale. 14 stycznia wieczorem na mapie pojawiło się ponad 70 miejsc, jednak z każdą godziną mapa zapełnia się coraz bardziej. Mapę wolnego biznesu znajdziesz TUTAJ. Twórcy zachęcają przedsiębiorców do otwierania biznesów i zgłaszania się umieszczania ich na mapie. Warto zaznaczyć, że jest to całkowicie bezpłatne.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze rozważają poluzowanie restrykcji od 1 lutego, jednak nie będą one dotyczyć gastronomii.

źródło: twitter.com, businessinsider.com, newsmap.pl

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.