Ogromne kolejki po banknot i monetę z Lechem Kaczyńskim: „Stałem tu od 3:00 rano”

Ogromne kolejki po banknot i monetę z Lechem Kaczyńskim

Wielkim zainteresowaniem cieszą się kolekcjonerskie banknoty i monety z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Od poniedziałkowego wieczora pod bankami ustawiają się ogromne kolejki osób, które za wszelką cenę chcą zakupić numizmaty.

Numizmaty z podobizną Lecha Kaczyńskiego

Narodowy Bank Polski wypuścił kolekcjonerskie monety i banknoty z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Zainteresowanie numizmatami przerosło najśmielsze oczekiwania. Ilość chętnych jest naprawdę ogromna, a szczęśliwi nabywcy już zdążyli wystawić monety i banknoty na internetowych aukcjach i to dziesięć razy drożej.

ZOBACZ TAKŻE: NOC NA GRANICY – POLICJA OPUBLIKOWAŁA NOWE NAGRANIA Z OBOZOWISKA

Ogromne kolejki

Numizmaty trafiły do obiegu we wtorek, a kolejki pod bankami zaczęły się ustawiać już wieczorem dnia poprzedniego.

Stałem tu od 3:00 rano, ale warto było – powiedział w rozmowie z serwisem Interia.pl nabywca banknotów i monet.

Podobna sytuacja miała miejsce również w Opolu, gdzie pierwsze osoby ustawiły się w kolejce już w poniedziałek wieczorem.

Już w pierwszych minutach po otwarciu kas wszystkie złote monety zostały sprzedane. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także banknoty 20-złotowe, po które ustawiła się licząca kilkaset osób kolejka. Muszę przyznać, że osoby, które do nas dzisiaj przyszły i nadal czekają w kolejce, są bardzo zdyscyplinowane i przestrzegają zasad sanitarnych. Jest to także dowód na zapotrzebowanie ze strony Polaków na tego rodzaju upamiętnienia osób zasłużonych dla naszego kraju – relacjonował prof. Paweł Frącz, dyrektor oddziału NBP w Opolu.

Jak wyglądają banknoty? Otóż na przedniej stronie widnieje portret Lecha Kaczyńskiego, tuż obok Order Orła Białego oraz Pałac Prezydencki w Warszawie. Z drugiej zaś strony umieszczono budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, a także strajkujących w Stoczni Gdańskiej, napis Solidarność oraz Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu.

 

źródło: twitter.com, polsatnews.pl, interia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.