Nowe plany LPP – 50% kolekcji ekologicznych do roku 2025

Nowe plany LPP – do roku 2025 marka Reserved ma zaoferować klientom aż 50% kolekcji o charakterze ekologicznym. Co ciekawe, to nie jedyne plany popularnych sieciówek. Chcą zredukować emisję CO2 oraz zainwestować w opakowania przyjazne dla środowiska. 

Coraz więcej marek działa proekologicznie

Sytuacja na świecie jest alarmująca, gdyż zmiany spowodowane działaniem człowieka dają się mocno we znaki. Topniejące lodowce, ilość produkowanego plastiku, który jest aktualnie wszechobecny to nie jedyne problemy,  którymi musimy się mierzyć. Jednak coraz więcej marek zaczyna działać ekologicznie, zmieniając politykę swoich działalności. Chociażby supermarkety, które zachęcają klientów, aby przynosili do sklepu własne opakowania, do których pakowane są produkty kupowane na wagę. Najcięższa walka czeka nas z tworzywami sztucznymi, gdyż w dalszym ciągu jest ich zbyt dużo. Kolejną firmą, która stara się to zmienić jest Carlsberg. Stworzono dwie butelki do piwa, które są papierowe! Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule.

Nowe plany LPP – Reserved zmienia politykę firmy

Okazuje się, że kolejna marka chce wprowadzić zmiany, które przyczynią się do polepszenia sytuacji na świecie. Prezes LPP, Marek Piechocki ich zmiany nazywa fundamentalnymi. A więc o co dokładnie chodzi? W 2021 roku, co czwarty produkt oferowany przez marki ma być oznaczony metką Eco Aware. Dodatkowo, w 2022 roku w salonach będzie prowadzona zbiórka odzieży używanej, którą przekażą na cele charytatywne.

ZOBACZ TAKŻE: COCA-COLA STWORZYŁA BUTELKĘ Z PLASTIKU WYŁOWIONEGO Z MORZA

LPP chce zainwestować w ekologiczne technologie, które pozwolą na zmniejszenie redukcji CO2 o 15%. Chcą również, aby 50% kolekcji marki Reserved było ekologicznych. Już teraz marka stara się wybierać bardziej naturalne tkaniny, takie jak: organiczny len czy włókna z recyklingu.

We wrześniu ze sklepów zniknęły plastikowe torby, natomiast do roku 2025 dostępne będą opakowania tylko i wyłącznie z materiałów nadających się do ponownego użycia, poddające się recyklingowi czy kompostowaniu.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.