Coca-Cola jako pierwsza stworzyła butelkę z plastiku wyłowionego z Morza Śródziemnego!

Coca-Cola jako pierwsza zdecydowała się na stworzenie butelki, która wykonana jest z plastiku wyłowionego z… Morza Śródziemnego! Koncern pochwalił się tym kilka dni temu i dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, pokazali swój nowy projekt. Stawiają na recykling i mają w planach rozszerzenie produkcji na cały świat. 

Coca-Cola stworzyła butelkę z wyłowionego plastiku

Firma poinformowała, że ciągle szuka innowacyjnych rozwiązań, które zmienią świat i zredukują przede wszystkim zużycie plastiku. Jak już większość osób wie, problem zanieczyszczeń tym tworzywem jest nadal ogromny. Na szczęście, coraz więcej firm pracuje nad stworzeniem jak najlepszych, ekologicznych rozwiązań. Dlatego Coca-Cola postanowiła podzielić się światem swoim świeżym projektem.

Plastik, który wykorzystali do produkcji butelki, pozyskany jest z Morza Śródziemnego oraz plaż, na których niestety w dalszym ciągu odpadów nie brakuje. Nadal możemy zobaczyć tony plastiku w takich miejscach. Jesteście zapewne ciekawi, jak wygląda cały proces przemiany.

Przerabianie plastiku z mórz i oceanów

Jak podają Witrualne Media, nowa technologia umożliwia przekształcenie niskiej jakości tworzywa na te o wyższej jakości, nadające się do pakowania żywności. Surowce podlegają procesie depolimeryzacji, rozkładając na monomery. Następnie wytwarza się polimer PET, dzięki czemu możliwe jest stworzenie opakowania mniej szkodliwego dla użytkowników. Co ciekawe, firma wyprodukowała już 300 butelek. Każda posiada 25% plastiku pochodzącego z Morza Śródziemnego lub z plaż.

Coca-Cola zapowiedziała, że od przyszłego roku chce produkować butelki na szeroką skalę. Współpracuje przy tym projekcie z holenderską firmą loniqa Technologies, Indorama Ventures oraz Mares Circulares. Jak wam się podoba takie rozwiązanie? Nas zdecydowanie cieszy fakt, iż coraz więcej firm wdraża w życie ekologiczne rozwiązania.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.