Nowe obostrzenia w całej Polsce – lokale czynne do 22:00 i maseczki na cmentarzach

Nowe obostrzenia

Nowe obostrzenia w całej Polsce! Stale rosnąca ilość osób chorych oraz ofiar sprawiła, że w naszym kraju pojawią się kolejne ograniczenia. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wprowadzono absolutny zakaz udostępniania lokali gastronomicznych do organizacji imprez i potańcówek. Ponadto, w strefie zielonej zmniejszono liczbę uczestników imprez ze 150 do 100, w żółtej ze 100 do 75, a w czerwonej pozostaje bez zmian, czyli 50. A to tylko część nowych restrykcji. 

Nowe obostrzenia w całej Polsce

Nie dająca za wygraną pandemia koronawirusa zmusza rządzących do prowadzania kolejnych ograniczeń. Zadecydowano, że w strefach czerwonych lokale gastronomiczne mogą być otwarte jedynie do godziny 22:00. Ponadto, maseczki w wolnej przestrzeni obowiązują nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Zmniejszono również ilość osób biorących udział w imprezach. W strefie zielonej jest to 100 osób, w żółtej 75, a w czerwonej 50. Ponadto, wprowadzono obowiązek noszenia maseczki ochronnej na cmentarzach. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło również zakaz udostępniania lokali gastronomicznych do organizacji imprez, a odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów.

ZOBACZ TAKŻE: TRUMP NIEOCZEKIWANIE PRZENIESIONY DO SZPITALA. CO DZIEJE SIĘ Z ZARAŻONYM PREZYDENTEM USA?

Polityka „zero tolerancji”

Okazuje się, że zmiany mają dotyczyć również większej restrykcji ze strony służb, jeżeli chodzi zakrywanie ust i nosa. Tym razem funkcjonariusze muszę zrezygnować z pouczeń i skupić się na karaniu obywateli. Jak informuje Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, podczas ostatniej doby na 2150 naruszeń nakazu noszenia maseczek, wystawiono zaledwie 100 mandatów i około 50 wniosków o ukaranie. Od teraz ma się to zmienić, a karany powinien być każdy.

źródło: twitter.com, polsatnews.pl, nczas.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.