Nocne strajki pod willą Jarosława Kaczyńskiego. Bunt przeciwko zakazowi aborcji

nocne strajki pod willą

Nocne strajki pod willą Jarosława Kaczyńskiego! To nie była spokojna noc w Warszawie, a policja miała ogromną ilość pracy. Wszystko z powodu kontrowersji, jakie wzbudziła decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy: decyzją TK, aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z konstytucją. To pierwsza tak poważna zmiana dotycząca tego tematu od roku 1993. Protestujący najpierw swój sprzeciw wyrażali pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, następnie udali się na ulicę Nowogrodzką, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Na koniec udali się pod willę prezesa PiS, gdzie doszło do starć z policją. Nerwowa sytuacja utrzymywała się do późnych godzin nocnych.

Nocne strajki pod willą Jarosława Kaczyńskiego. Bunt przeciwko kontrowersyjnemu zakazowi aborcji

To była bardzo niespokojna noc w Warszawie. Społeczeństwo wyraziło ogromny sprzeciw przeciwko kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego – ludzie wyszli na ulice protestować. Tłum ostatecznie udał się pod willę Jarosława Kaczyńskiego, gdzie nerwowa sytuacja utrzymywała się do późnych godzin nocnych.

Przypomnijmy: wczoraj gruchnęła wiadomość o najnowszej decyzji TK dotyczącej aborcji. Mianowicie, wyrok orzekł, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Mowa o sytuacjach, gdzie niemal pewne, że dziecko nie przeżyje porodu, co może być wynikiem nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby.

Uzasadnieniem takiej a nie innej decyzji był fakt, że ludzkie życie to niezwykła wartość w każdej fazie rozwoju i i powinno być ono chronione przez ustawodawcę.

ZOBACZ TAKŻE: PAPIEŻ FRANCISZEK ZA LEGALIZACJĄ ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH! TAKIEGO GŁOSU Z WATYKANU NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. CHODZI O PARY HOMOSEKSUALNE

Ulicę, na której znajduje się willa Jarosława Kaczyńskiego, zablokowały dwa kordony policji. Doszło do starć między protestującymi a funkcjonariuszami

Jak wcześniej wspomniano, protesty zaczęły się pod siedzibą TK. Pierwsi ludzie zaczęli się tam gromadzić około godziny 19. Później tłum przeniósł się pod siedzibę PiS na ulicę Nowogrodzką, a na sam koniec skierował się w stronę willi Jarosława Kaczyńskiego.

Tam jednak strajkujących nie dopuściła policja. Ulica została całkowicie zablokowana przez dwa kordony policji.

Jak donosi portal RMF24.pl, zamieszanie w okolicy domu prezesa Prawa i Sprawiedliwości trwało do późnych godzin nocnych. Policja kilka razy użyła gazu łzawiącego. Doszło też do zatrzymań. Protestujący zapowiedzieli, że dziś także pojawią się pod willą Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.