Nowe obostrzenia już znane! Rząd: „przed nami krytyczny tydzień”

zaczęło się już dzisiaj

Nowe obostrzenia już znane! Właśnie odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli polskiego rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Na niej poznaliśmy szczegóły organizacji życia publicznego w najbliższych dniach. Rząd podkreśla, że robi wszystko, aby zahamować rozwój epidemii. Dziś pobity został kolejny dobowy rekord zakażeń. Minister zdrowia podkreślił, że kolejny tydzień „będzie krytyczny”. Wtedy okaże się, czy polska służba zdrowia podoła walce z koronawirusem. Z kolei efekty ogłoszonych dzisiaj obostrzeń, widoczne powinny być za około 10-14 dni. Co zmieniło się tym razem? Które branże muszą szykować się na zmiany w swojej działalności? Wiadomo także co ze szkołami, młodzieżą i seniorami!

Nowe obostrzenia już znane! Rząd nie pozostawia złudzeń: „przed nami krytyczny tydzień”

Znamy nowe obostrzenia wprowadzone w naszym kraju! Wszystko ogłoszono na wyczekiwanej od wczoraj konferencji polskiego rządu. Jak się okazuje, sprawdziły się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia dotyczące szkół, gastronomii oraz seniorów. Ponadto, całą Polskę uznano za tak zwaną „strefę czerwoną”.

Do najważniejszych wprowadzonych obostrzeń należą:

  • zawieszenie działania sanatoriów
  • zamknięte restauracje, bary, kawiarnie – jedzenie tylko na wynos lub z dowozem
  • nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 tylko w trybie zdalnym
  • w godzinach 08:00-16:00 zakaz przemieszczania się osób do 16 roku życia (wyjątkiem jest sytuacja, gdy są pod opieką osoby dorosłej)
  • wydarzenia sportowe nadal bez udziału publiczności
  • ograniczenie imprez i spotkań, zebrać oraz zgromadzeń publicznych – do jedynie 5 osób spoza gospodarstwa domowego
  • ograniczenie przemieszania się osób po 70. roku życia

ZOBACZ TAKŻE: TO NIE BYŁA SPOKOJNA NOC W WARSZAWIE! PROTESTY O DECYZJI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO DOTYCZĄCEJ ABORCJI. TŁUM LUDZI UDAŁ SIĘ POD WILLĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Dziś kolejny rekord zakażeń! Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych?

Jak już wcześniej wspomniano, dziś padł kolejny dobowy rekord zakażeń w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w minionych 24 godzinach potwierdzono aż 13 632 nowych przypadków. Zmarły 153 osoby, natomiast za wyzdrowiałe uznano 2 888 osób.

Na konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego padło także pytanie o nadchodzące święto zmarłych. Według rządu, konkretna decyzja dotycząca ewentualnego zamknięcia cmentarzy, podjęta zostanie w przyszłym tygodniu, bliżej tegoż terminu. Na ten moment jednak zalecono, aby wstrzymać się do odwiedzania zmarłych tego dnia.

źródło: RMF24.pl, Twiter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.