Nietypowa zabawka dla dzieci – „Brzydal” do kopania i rzucania

Nietypowa zabawka

„Brzydal” to nietypowa zabawka dla dzieci, która zachęca do agresji oraz nienawiści. Mianowicie na opakowaniu widnieją komendy mówiące co należy robić z „Brzydalem” – trzeba mu „przyłożyć”, „rzucać” nim i „kopać”. Rodzice zdecydowanie powinni uważać podczas wyboru prezentu pod choinkę dla swojej pociechy.

Ile kosztuje zabawka?

„Brzydal” to nietypowa, wręcz niespotykana zabawka, której celem jest wyżywanie negatywnych emocji. Wyprodukowała ją polska firma Epee i swoim nowym projektem wzbudziła wiele kontrowersji. „Brzydal” występuje w trzech wersjach: „Ninajaaa”, „Ufoool” i „Czteroooki”. Maskotki nie są ładne, wręcz przerażające i posiadają nietypowe cechy, które powinny dziecko obrzydzać. Ponadto, „Brzydale” wydają dziwne dźwięki, a im więcej się nimi „bawi” tym słychać dziwniejsze i straszniejsze odgłosy. Na opakowaniu można przeczytać, że dziecko powinno „kopać”, „rzucać” oraz „przyłożyć” pluszakowi. Zabawka z zależności od sklepu kosztuje od 109 do nawet 150 złotych. 

Na YouTubie pojawiło się wiele recenzji oraz filmików pokazowych:

Kontrowersyjna zabawka namawiająca do agresji i nienawiści

Nic dziwnego, że „Brzydale” w bardzo szybki tempie zyskały popularność. Spotkały się jednak z bardzo negatywną opinią wśród internautów. Pewna użytkowniczka Facebooka opublikowała zdjęcie pudełka z zabawką ze sklepu, opisując szokujący sposób, w jaki towar jest reklamowany. Post wywołał ogromne oburzenie i udostępniono go ponad 8 tys. razy.

ZOBACZ TAKŻE: 20 TON PODROBIONYCH ZABAWEK – NIEUDANY PRZEMYT

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.