PGE rozpoczęła „greenwashing” – umyjesz samochód za darmo

PGE rozpoczęła „greenwashing”, czyli akcję dzięki której umyjesz samochód za darmo. Jednak będzie to możliwe jedynie w dwóch miejscach w Warszawie i dotyczyło pojazdów elektrycznych. Potrwa to do 22 grudnia. Jednak pojawiły się wokół nazwy pewne kontrowersje, gdyż oznacza ona ekościemę. Rzecznik Polskiej Grupy Energetycznej zapewnia, że zostało użyte celowo. 

PGE rozpoczęła „greenwashing” – na czym polega akcja?

Akcja, którą rozpoczęła PGE Polska Grupa Energetyczna to z jednej strony świetne rozwiązanie, jednak pojawiły się wokół tego tematu niemałe kontrowersje. Głównie przez znaczenie tego słowa. Jednak na początek, wyjaśnimy o co w niej w ogóle chodzi.

Grupa posiada punkty do ładowania samochodów w 19 polskich miastach. Co ciekawe, wszystkie zasilane są energią wytwarzaną w elektrowniach wiatrowych, słonecznych czy wodnych. Jednak dlaczego nie umyć tych samochodów za darmo? Dlatego w dwóch punktach w stolicy, od poniedziałku możecie umyć swoje elektryczne pojazdy nie płacąc ani grosza. Pierwszy z nich to RoboWash (Al. Solidarności 15) czynny od godziny 8:00 do 21:00. Drugi natomiast znajduje się na ulicy Czarnomorskiej 18 (czynny od godziny 7:00 do 22:00).

ZOBACZ TAKŻE: KLIENCI JEDNEJ Z FIRM ZAPŁACĄ ZA PRĄD WIĘCEJ W 2020 ROKU

Akcja promowana jest pod nazwą „Dajemy zielone światło na greenwashing” i jest ona kontynuowaniem działań marketingowych od listopada bieżącego roku. Ma na celu zwrócenie większej uwagi na produkty marki.

Akcja PGE „greenwashing” – kontrowersje

Pojawiło się jednak wiele kontrowersji, gdyż słowo greenwashing to w tłumaczeniu tzw. ekościema. Chodzi o sposób działania firm – pokazanie szkodliwych środowiskowi działań w „ekologicznym świetle”. W związku z tym wielu internautów skomentowało sprawę na Twitterze, zarzucając marketingową wpadkę. Z drugiej strony, rzecznik Polskiej Grupy Energetycznej poinformował w rozmowie z Onet.pl, iż nadanie takiej nazwy jest w pełni świadome.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.