Niesamowity wynalazek dla bezdomnych – kapsuły do przetrwania zimy!

Niesamowity wynalazek dla bezdomnych

W Niemczech stworzono niesamowity wynalazek dla bezdomnych, który pomoże przetrwać im mroźną zimę. To specjalnie skonstruowane kapsuły chroniące przed zimnem, wiatrem i deszczem. Wyposażone są m.in. w czujniki dymu i wentylację, dzięki czemu pobyt w kapsule jest w pełni bezpieczny. O czystość w kapsułach zadbają pracownicy socjalni. 

Niesamowity wynalazek dla bezdomnych

Władze miasta Ulm w Niemczech postanowiły pomóc bezdomnym w swoim mieście. Na ulicach pojawiły się więc specjalne, ocieplane kapsuły, w których będą mogli schronić się przed zimnem. Nowoczesne kapsuły, odporne na deszcz, temperaturę i wiatr wyposażono dodatkowo w panel słoneczny, termometr, wentylację, czujniki dymu, oświetlenie i przycisk alarmowy. Co więcej, można zamknąć się w nich od środka. Pomieszczenia nie są monitorowane. Ponadto, kiedy ktoś opuści kapsułę, pracownicy socjalni otrzymają informację, że mogą już ją oczyścić.

Projektem i wykonaniem kapsuł zajęła się firma Ulmer Nest, w skład której wchodzą utalentowani inżynierowie oraz przedsiębiorcy. Zespół pracujący nad projektem zapewnił, że zajmą się ulepszeniem kapsuły i ich masową produkcją.

Wciąż jesteśmy we wczesnej fazie prototypowej. Tej zimy nieco zmodyfikowaliśmy drzwi, starając się poprawić ich użyteczność zarówno dla osób śpiących w kapsułach, jak i dla pracowników socjalnych. Pracujemy również nad ulepszeniem systemu wentylacji – poinformowali pracownicy Ulmer Nest.

Pomysłodawcy mają nadzieję, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, a także miasta, które zechcą wesprzeć bezdomnych. Warto dodać, że koszt całego projektu wyniósł 35 tys. euro.

Opublikowany przez Ulmer Nest Piątek, 27 grudnia 2019

Heute wurden die beiden Ulmer Nester wieder aufgestellt – coronabedingt leider mit Verzögerung, aber gerade noch…

Opublikowany przez Ulmer Nest Piątek, 8 stycznia 2021

ZOBACZ TAKŻE: INTELIGENTNE NAGROBKI Z FUNKCJĄ BLUETOOTH – ILE KOSZTUJĄ?

Opinie na temat kapsuł dla bezdomnych są skrajne. Niektórzy zachwalają pomysł i chęć pomocy, natomiast niektórzy zwrócili uwagę na kształt wynalazku, których ich zdaniem przypomina… trumnę. Pojawiły się także głosy związane z brakiem utrzymania odpowiedniej higieny.

źródło: facebook.com, o2.pl, noizz.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.