Netflix walczy z udostępnianiem haseł znajomym

Netflix walczy z udostępnianiem haseł przez użytkowników znajomym czy rodzinie. Platforma pomimo ostatnich zysków dość sceptycznie podchodzi do dzielenia się takimi informacjami, gdyż uważa, że to właśnie przez to ich popularność spada. Czy planuje podjąć pewne kroki w tej sprawie? 

Netflix – wyniki z III kwartału

Niedawno Netflix opublikował wyniki z III kwartału, które przedstawiły się bardzo optymistycznie. Kolejny raz mogą pochwalić się wysoką pozycją wśród portali filmowych. Akcje wzrosły z 0,89 dol. do 1,47 dol. Zaskoczyło to analityków, którzy nie spodziewali się aż tak wysokich osiągnięć. Nadal dołączają do społeczności nowe osoby, co wiąże się z wyższymi zarobkami. We wspomnianym kwartale dochody wyniosły 5,24 miliarda dolarów.

Dodatkowo, sporą część odtworzeń zapewnił trzeci sezon serialu „Stranger Things”. Jednak pojawiają się też nowi konkurenci, mowa o Disney + czy HBO Max. Więcej przeczytacie w tym artykule.

Netlix walczy z udostępnianiem haseł przyjaciołom i rodzinie

Pomimo zaskakująco dobrych wyników z III kwartału, Netflix jednak ma pewne zastrzeżenia. Wszystko przez udostępnianie haseł przez użytkowników swoim znajomym czy przyjaciołom. Może mieć to związek ze spadkiem popularności platformy.

ZOBACZ TAKŻE: POWSTANIE SERIAL O POŻARZE NOTRE DAME

Założeniem Netflixa był fakt, iż każda rodzina miała mieć jedno konto, natomiast oglądanie na wielu urządzeniach mogło odbywać się w przypadku jednoczesnych seansów. Okazuje się, że użytkownicy zaczęli dzielić się danymi do kont z większą ilością osób, co platforma uważa za zagrożenie.

 

Firma nie podała jeszcze konkretnych działań i pomysłu, jak ograniczyć takie postępowania, jednak jak podaje dailyweb, może to zostać zablokowane. Niestety większość użytkowników łamie tę zasadę. Co prawda marka pozwoliła na współdzielenie konta, ale podawanie hasła to zupełnie inna bajka.

Sprawa jest monitorowana i jest w planach modyfikacja sytuacji, bez usuwania aktualnych użytkowników. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie i jesteśmy ciekawi, jakie kroki zostaną podjęte.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.