Powstanie serial o pożarze Notre Dame – inspirowany Czarnobylem

HBO z nowymi planami – powstanie serial o pożarze Notre Dame? Okazuje się, że inspiracją do stworzenia produkcji ma być serial „Czarnobyl”. Będzie bardzo ciężko pobić rekordy oglądalności, gdyż zebrał on przede wszystkim świetne recenzje i odniósł międzynarodowy sukces. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje! 

Powstanie serial o pożarze Notre Dame – HBO planuje kolejną produkcję

Ta informacja z pewnością ucieszy fanów seriali produkowanych przez HBO, gdyż ma powstać cykl na temat wydarzeń z kwietnia tego roku. Mowa o pożarze katedry Notre Dame, który poruszył ludzi na całym świecie. Wydarzenie tragiczne, z uwagi na ogromne szkody spowodowane przez ogień.

Kto ma się zająć realizacją produkcji? Pathe i Vendome Group, producentem ma natomiast być Philippe Rousselet, który zdradził już kilka szczegółów dotyczących serialu. Ma powstać na podstawie reportażu opublikowanego na łamach „New York Times” i opowiadać o dniu, w którym katedra płonęła. Jednak ten wątek ma nie być jedynym. Producent podkreślił, że Notre-Dame to więcej niż budynek, gdyż to właśnie tam narodził się Paryż i jest częścią jego duszy.

Przypominamy, że w tamtejszej akcji brało udział prawie 400 strażaków, na których wisiała ogromna presja płynąca z całego świata. Dodatkowo, skażenie okolic ołowiem, który dostał się do atmosfery, przekroczył normę prawie 1300 razy.

ZOBACZ TAKŻE: „WATYKAŃSKI NETFLIX” – KATOLICKA PLATFORMA FILMOWA

Póki co nie podano wielu szczegółów, jednak premiera może mieć miejsce w roku 2021. Producent zapewnił, że chce, aby serial był jak najbardziej zgodny z prawdą. Mogą to umożliwić kontakty z władzami, strażakami oraz policją. W skrócie, ze wszystkimi działającymi wtedy organami. Ma również powstać oryginalnie w języku angielskim.

Co ciekawe, inspiracją był serial „Czarnobyl”, którego popularność przerosła wszelkie oczekiwania. Bił rekordy odtworzeń i zebrał większość pozytywnych recenzji, co pokazuje jak solidna jest to produkcja. Czekamy na więcej informacji odnośnie nowego projektu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.