Najnowsze wyniki Netflixa – zarabia coraz więcej, inwestorzy kupują akcje

koniec współdzielenia konta

Najnowsze wyniki Netflixa za III kwartał wyglądają bardzo obiecująco. Portal zwiększył ilość klientów, dodatkowo przychody i przede wszystkim zysk. Co za tym idzie? Akcje poszły w górę, a zainteresowanie inwestorów wzrosło. To ogromny sukces platformy filmowej, cieszącej się aktualnie największą popularnością. 

III kwartał z ogromnymi zyskami dla Netflixa

To, że Netflix jest jedną z najlepiej prosperujących platform filmowych wie chyba każdy z was. Na świecie korzystają z niego miliony, oglądając najlepsze filmy i seriale. Baza jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak się okazuje, opublikowano wyniki III kwartału, czym pochwalił się sam Netflix.

ZOBACZ TAKŻE: NIE DZIAŁA FILI.CC – GDZIE NAJLEPIEJ OBEJRZEĆ LEGALNIE FILMY?

Jak informuje Business Insider Polska, zysk na akcję w III kwartale 2019 roku wzrósł z 0,89 dol. do 1,47 dol. Zdecydowanie zaskoczyło to analityków, którzy nie spodziewali się aż tak dużego wzrostu. Podobną sytuację zauważono w liczbie użytkowników, która wzrosła w USA, jak i w innych częściach świata. Do platformy dołączyło 6,8 miliona osób. Jeżeli zwiększyła się liczba użytkowników, jednocześnie ma to wpływ na zarobki. W III kwartale dochody wyniosły 5,24 mld dolarów.

Który serial na Netflixie jest najbardziej popularny?

Najwięcej odtworzeń zdecydowanie spowodował trzeci sezon serialu „Stranger Things”, który premierę miał w lipcu br. W ponad 64 mln mieszkań obejrzano produkcję i to w przeciągu zaledwie 4 tygodni. Ten wynik pokazuje, że to najpopularniejsza pozycja na liście seriali Netflixa. Jednak pojawili się nowi konkurenci, gdyż na rynek wkracza: Disney + (w listopadzie) oraz HBO Max (rusza wiosną 2020 roku). 

 Jaka jest wasza ulubiona platforma filmowa?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.