Najdroższe piwo w historii! Zapłacił za nie prawie 270 000 złotych!

 

To prawda, że ceny niektórych trunków po prostu powalają na kolana. Niektórzy potrafią wydać naprawdę ogromne kwoty, aby tylko spróbować czegoś naprawdę wyszukanego. Jednak dzisiaj chcielibyśmy napisać o pewnej sytuacji, do której doszło w Manchesterze. W wyniku pomyłki mężczyzna kupił najdroższe piwo w historii!

Najdroższe piwo w historii

Trzeba na wstępie podkreślić, że najdroższe piwa kosztują w granicach dwóch tysięcy dolarów, jednak pewien dziennikarz sportowy zapłacił za nie prawie 100 000 dolarów australijskich. Peter Lalor, bo tak nazywa się australijski dziennikarz sportowy, od lat lubuje się w dobrym piwie. Podczas pobytu w Manchesterze w barze hotelowym zamówił butelkę szkockiego piwa Deuchars w cenie 5,5 funta.
Dopiero po zakupie zorientował się, że zapłacił za nie ponad 55 000 funtów, co w przeliczeniu daje aż 270 000 złotych.

Najdroższe piwo w historii

„Widzicie to piwo? To najdroższe piwo w historii. Ostatniej nocy zapłaciłem za nie 99 983,64 dolarów australijskich w hotelu Malmaison w Manchesterze”.

Dziennikarz oczywiście płacił kartą, jednak nie sprawdził jaka kwota pojawiła się na terminalu. Na swoim Twitterze wyjaśnia, że nie miał ze sobą okularów do czytania. Po kilku minutach postanowił jednak sprawdzić rachunek za piwo. Kiedy zapytał o to barmankę, okazało się, że kwota znacznie przewyższa wartość piwa.

Kobieta jednak nie chciała zdradzić, co się stało. „Sprawdziła, zakryła usta, zaczęła chichotać i odmówiła mi powiedzenia, o co chodzi, mówiąc tylko, że był błąd i że to naprawi”.

Pieniądze po dziewięciu dniach roboczych miały wrócić na konto dziennikarza, jednak bank dodatkowo pobrał prawie dwa i pół tysiąca funtów jako opłata transakcyjna. Mimo okrojonego budżetu, podirytowania całą sytuacją i złości, dziennikarz przyznał, że „było to dobre piwo”.

Lepiej sprawdzajcie ile płacicie za zakupy!

 

Ciekawostka: Najdroższym alkoholem na świecie jest koniak za prawie 2 000 000 dolarów! Henri IV Dudognon Heritage, to szczególny koniak wyprodukowany 100 lat temu. Jest przetrzymywany w beczkach wcześniej suszonych powietrzem przez 5 lat. Zawiera 41% alkoholu, a jego butelka została zamoczona w 24 karatowym złocie i platynie najwyższej próby. Oprócz tego ozdobiona jest 6,5 tysiącami diamentów…

 


To może Cię zainteresować: Robak w kanapce z McDonald’s! Obrzydliwe znalezisko!