E-prawo jazdy – może być dostępne na przełomie roku

Minister cyfryzacji wypowiedział się na temat wprowadzenia e-prawa jazdy. Mianowicie, jeżeli rząd przyjmie pakiet umożliwiający wprowadzenie dokumentu w formie elektronicznej we wrześniu – istnieje spora szansa na tę zmianę na przełomie roku. E-prawo jazdy – więcej informacji poniżej.

E-prawo jazdy – jakie zmiany?

Okazuje się, że jeżeli rząd zatwierdzi projekt we wrześniu – są szanse na e-prawo jazdy na przełomie roku. Jeżeli dojdzie to do skutku to na przełomie roku ustawa może zostać przyjęta – tak poinformował minister cyfryzacji. W związku z tym, nie będzie już wymagane, aby mieć przy sobie dokument podczas jazdy.

Aktualnie za brak prawa jazdy podczas zatrzymania przez służby trzeba zapłacić mandat w wysokości 50 złotych. Jeżeli projekt wejdzie w życie, nie będzie to już dalej wymagane. Dokładnie jak w przypadku dowodu rejestracyjnego czy potwierdzenia polisy OC – aktualnie nie trzeba tych dokumentów mieć przy sobie.

Podsumowując, chodzi o aplikację m-obywatel, o której możecie również przeczytać w tym artykule.

” Po wejściu w życie tych przepisów jesteśmy gotowi niezwłocznie „włożyć” e-prawo jazdy w aplikacji mObywatel, co będzie rozwiązaniem obowiązującym. Dziś nie chcemy tego robić, bo mogłoby wprowadzić to w błąd obywateli.”

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.