Najbrzydsza księżniczka w historii – nie uwierzycie, jak wyglądała!

Najbrzydsza księżniczka w historii

Najbrzydsza księżniczka w historii – tym niechlubnym mianem określono córkę króla Persji. Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh mimo większych kształtów, gęstych brwi i bujnego wąsika była wówczas ideałem piękna. O jej serce walczyło mnóstwo mężczyzn, a wielu z nich popełniło samobójstwo przez odrzucenie. Zobaczcie, jak wyglądała!

Najbrzydsza księżniczka w historii

Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh nie jest zbyt popularna w naszej części świata. Mimo to, warto o niej wspomnieć, ponieważ była niezwykle interesującą postacią, a jej historia jest równie ciekawa. Zahra urodziła się w 1883 roku i była córką króla Persji (dzisiejszego Iranu). Mimo, że obecnie uznano ją za najmniej urodziwą księżniczkę, wówczas była ideałem piękna. Mężczyźni uwielbiali jej kształty, a nawet wąsik i obfite brwi. W tamtych czasach była niezwykle rozchwytywana.

Księżniczka zmarła w 1936 roku.

ZOBACZ TAKŻE: BÓJKA DZIEWCZYN PRZED SZKOŁĄ W CZĘSTOCHOWIE – „PRZEPROŚ, ŻE ŻYJESZ”! [WIDEO]

Pisma pochodzące z tamtych czasów opisują wygląd Zahry jako idealny. Co więcej, uważano wówczas, że gęste i łączące się brwi są piękne. Jej wygląd to jednak nie wszystko. Księżniczka była pisarką, malarką, intelektualistką i bardzo odważną aktywistką społeczną. Walczyła o prawa kobiet i jako jedna z pierwszych, sprzeciwiała się noszeniu hidżabu. Ponadto promowała zachodnią modę. Uważano ją za niezwykle mądrą i inteligentną kobietę.

Najbrzydsza księżniczka w historii

Najbrzydsza księżniczka w historii

O jej względy walczyło wielu mężczyzn. Niektóre źródła podają, że było ich 140, a 13 z nich popełniło samobójstwo z powodu odrzucenia. Mężem Zahhry był Amir Hussein Khan Shoja`-al Saltaneh. Urodziła mu 4 dzieci – 2 synów i 2 córki. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu i para ostatecznie się rozwiodła. Co ciekawe, kobieta nigdy nie kochała swojego męża. Ich rozstanie umożliwiło Zahrze poznanie prawdziwej miłości. Jej wybrankiem serca był Arefi Ghazwinim – wybitny perski poeta, dla którego była muzą. Księżniczka zmarła w 1936 roku w wieku 53 lat.

Najbrzydsza księżniczka w historii

Najbrzydsza księżniczka w historii

Na pierwszy rzut oka kobieta nie wydaje się zbyt urodziwa, jednak warto mieć na uwadze, że ówczesne kanony piękna były zupełnie inne.

źródło: nauka.rocks, historia.plportal.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.