Kontrowersyjne kazanie na komunii – „mama i tata mogą dać klapsa”

kontrowersyjne kazanie na komunii

Kontrowersyjne kazanie na komunii! W sieci głośno jest o słowach księdza z jednego z kościołów na Śląsku. Wszystko działo się podczas uroczystej pierwszej komunii świętej. Mianowicie, duchowny zwracał się do dzieci, uświadamiając je, że rodzice mają prawo na nie krzyczeć, a nawet „dać klapsa”. Nagranie z kazania pojawiło się w sieci. Momentalnie wokół niego rozpętała się burza. Portal o2.pl przytacza słowa jezuity Grzegorza Kramera, który kompletnie nie zgadza się z przekazem, jaki płynął do dzieci podczas kazania. Internauci mają natomiast podzielona zdania w tym temacie.

Kontrowersyjne kazania na komunii – „mama i tata mogą dać klapsa”

Głośno jest o kościele w Dębieńsku w województwie śląskim! Wszystko przez kazanie, które podczas pierwszej komunii świętej wygłaszał tam ksiądz. Zwrócił się on bezpośrednio do dzieci i mówił, że rodzice mają prawo na nie krzyczeć, a kiedy sytuacja tego wymaga – mogą też „dać klapsa”. Nie wszystkim jednak tego typu nauka dla najmłodszych się spodobała.

Opisywana sytuacja miała miejsce podczas uroczystości pierwszej komunii świętej w parafii św. Jerzego w Czerwionce-Leszczynach (dzielnica Dębieńsko). W sieci krąży nagranie z rzeczonego kazania. Można na nim wyłapać następujące słowa księdza:

Rodzice mają prawo krzyczeć.

Jak czytamy w o2.pl, relację rodzic-dziecko ksiądz porównał do relacji psa pasterskiego i owiec. Zauważył, że dla bezpieczeństwa stada owieczek, pies szczeka lub może nawet ugryźć.

Mama i tata was nie gryzą, ale mogą dać klapsa. To jak ten piesek, jakby nie ugryzł, to owieczka wpadnie w kłopoty. I tutaj mama i tata mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał.

ZOBACZ TAKŻE: A JEDNAK! POJAWIŁ SIĘ OFICJALNY PROTEST PO FAME MMA 10 – DOTYCZY WALKI KASJUSZA ŻYCIŃSKIEGO Z NORMANEM PARKIEM. KTO GO WNIÓSŁ I KIEDY POZNAMY DECYZJĘ?

Przekaz księdza nie wszystkim się spodobał. Zdecydowany komentarz jezuity Grzegorza Kramera

Na tym ksiądz podczas kazania nie poprzestał. Dodał jeszcze:

A jak rodzice krzyczą na was i dostaniecie klapsa, to się z tego spowiadacie. Mama na mnie krzyczała, bo byłam niegrzeczna, dostałam klapsa. Za darmo nie dostaniecie.

Jak łatwo się domyślić, te słowa nie spodobały się wszystkim. Wszystko w mediach społecznościowych skomentował jezuita, Grzegorz Kramer. Na jego Twitterze można przeczytać:

Nie, rodzice nie mają prawa: krzyczeć na dzieci. Nikt nie ma prawa krzyczeć na dziecko i drugiego człowieka. Nie mają do tego prawa rodzice, wychowawcy i księża. Nie, rodzice nie mają prawa „dawać klapsa”.

Pojawia się zatem pytanie – czy ksiądz podczas pierwsze komunii świętej rzeczywiście nieco przesadził?

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.