Louis Vuitton przejął firmę Tiffany&Co. Największa transakcja

Louis Vuitton przejął firmę Tiffany&Co. LVMH, czyli właściciel marek takich jak: Dior czy wspomnianego Louis Vuitton wykupił markę Tiffany. Owa transakcja jest najdroższą na rynku dóbr luksusowych, gdyż mowa o 16 mld dolarów. Po miesiącach rozmów, obie strony doszły do porozumienia. 

Louis Vuitton przejął firmę Tiffany po miesiącach rozmów

Właściciel marki Louis Vuitton po miesiącach rozmów w końcu dostał to, czego chciał. Mianowicie, wykupił firmę Tiffany, czyli jedną z większych na świecie mającą w swojej ofercie ekskluzywną biżuterię. Co ciekawe, transakcja tania nie była, gdyż LVMH zapłaciło aż 16 miliardów dolarów, co daje mniej więcej 62 miliardy złotych. To z pewnością najdroższa transakcja na rynku dóbr luksusowych.

Już wcześniej pisaliśmy o zamiarach firmy, jednak wciąż trwały rozmowy i nie podano żadnych konkretnych informacji. Przypominamy, że właścicielem LVMH jest francuski biznesmen, Bernard Arnault. Według rankingu opublikowanego przez magazyn Forbes, w 2018 roku jego majątek wynosił około 75 mld dolarów.

 

Obecnie jest trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Przed nim znajduje się tylko Bill Gates oraz Jeff Bezos.

ZOBACZ TAKŻE: METEOROLODZY ALARMUJĄ – 5G MOŻE ZAKŁÓCIĆ PROGNOZOWANIE HURAGANÓW

Co mogło kierować właścicielem LVMH? Jak sam poinformował, Tiffany posiada „niezrównane dziedzictwo” i pasuje do marek, które należą do koncernu. Bez wspomnianej marki, LVMH nie przoduje na rynku biżuterii, jednak w tym przypadku sytuacja może się zmienić. Analitycy już przewidują, że akcje firmy mogą wzrosnąć na tym rynku aż o 18%.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.