Lista najpopularniejszych nazwisk w Polsce – dane Ministerstwa Cyfryzacji

Lista najpopularniejszych nazwisk w Polsce – jesteście ciekawi które znalazły się w rankingu? Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało dodatkowo liczbę osób posiadających wybrane nazwisko. Warto też znaleźć swoje, być może jesteście osobami, które mają najpopularniejsze nazwisko w Polce? Poniżej dowiecie się wszystkiego. 

Lista najpopularniejszych nazwisk w Polsce

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało właśnie listę, na której znajdziecie popularne nazwiska. Jesteśmy ciekawi, które według was mogły znaleźć się w tym zestawieniu. Zapewne sporo osób mogłoby powiedzieć, że popularny Kowalski zdobędzie pierwsze miejsce na podium. Otóż nie, gdyż znalazło się jedno miejsce niżej, czyli na drugim. W rankingu prowadzi nazwisko Nowak (aż 203 tys. 908 osób nosi to nazwisko). W przypadku Kowalskiego, 137 tys. 981 osób. 

ZOBACZ TAKŻE: W NORWESKIM MIEŚCIE CHCĄ WPROWADZIĆ STREFĘ WOLNĄ OD CZASU

Podium zamyka Wiśniewski – ponad 109 tysięcy osób. Zaskoczeni?

W pierwszej dziesiątce znalazły się kolejno:

  • 3 – Wójcik (99 tys.)
  • 4 – Kowalczyk (97 tys.)
  • 5 – Kamiński (94 tys.)
  • 6 – Lewandowski (92 tys.)
  • 7 – Zielińska (90 tys.)
  • 8 – Szymańska (88 tys.)
  • 9 – Woźniak (87 tys.)

Dane, nie tylko związane z najpopularniejszymi nazwiskami, ale również z innych dziedzin, możecie znaleźć na portalu dane.gov.pl. Mowa o turystyce czy gospodarce. Marek Zagórski, minister cyfryzacji poinformował, iż „poza tymi najpopularniejszymi, znajdziemy (w tych zasobach – red.) ponad 290 tys. nazwisk z całego kraju”. Dodał również, iż chcą w dalszym ciągu i stale ułatwiać dostęp do różnych danych i to bezpłatnie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.