Carrefour wycofuje produkt ze sprzedaży – zagrożenie wybuchem

Carrefour wycofuje produkt ze sprzedaży – firma przekazała komunikat w sprawie jednego z dostępnych jeszcze do niedawna artykułów. Jednak sprawa jest dość poważna, gdyż jak sami przekazali, produkt może wybuchnąć, stwarzając jednocześnie zagrożenie. Poniżej więcej informacji na ten temat. 

Carrefour wycofuje produkt ze sprzedaży – o co dokładnie chodzi?

Na stronie marki Carrefour oraz stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiło się oświadczenie w związku z jednym produktem, który wycofano ze sprzedaży. Dodatkowo, na drzwiach wybranych sklepów można zobaczyć plakaty z informacją o zwrocie wspomnianego artykułu, gdyż istnieje zagrożenie…wybuchem. O jaką rzecz może chodzić?

ZOBACZ TAKŻE: LISTA NAJPOPULARNIEJSZYCH NAZWISK W POLSCE

Sprawcą zamieszania jest odkurzacz bezworkowy marki Klindo KVCM222P-18 o kodzie kreskowym: 3615005680415. A dokładnie jego bateria. W oświadczeniu czytamy:

Przedsiębiorca Carrefour Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że bateria w odkurzaczach, może wybuchnąć, co może skutkować obrażeniami lub zniszczeniem mienia

Każdy, kto kupił ten produkt może go oddać w dowolnym punkcie sklepów Carrefour. Tam zostaną zwrócone poniesione koszty. Dodano również informacje, aby zaprzestać używanie i ładowanie zakupionego towaru, gdyż może ona spowodować zniszczenie mienia.

Przypominamy, iż w Warszawie postawiono bezobsługowy punkt, w którym śmiało można robić zakupy przez 24 godziny na dobę. Jest to pawilon, w którym znajdują się maszyny przypominające te, które w szpitalach i szkołach oferują nam jedzenie i napoje. Zakupy polegają na wybraniu produktów, opłaceniu ich – a następnie odebraniu z maszyn.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.