W Kauflandzie kupisz produkty na wagę do własnych opakowań

W Kauflandzie kupisz produkty na wagę i zapakujesz prosto do swoich opakowań. Marka testuje to rozwiązanie w 11 swoich sklepach w Polsce. Oczywiście wszystko w ramach ograniczania plastiku, którego w dalszym ciągu jest za dużo. Dlatego weźcie swoje własne pojemniki zamiast foliowych reklamówek. 

W Kauflandzie kupisz produkty na wagę – prosto do swoich pojemników

To kolejna ekologiczna inicjatywa ze strony największych polskich supermarketów. Co oczywiście dodatkowo cieszy i mobilizuje do działań. Akcja trwa od początku października i będzie obowiązywać póki co w 11 sklepach w Polsce. Każdy z was zapewne wie jak przedstawia się sytuacja w sklepach podczas kupowania produktów na wagę. Wszystko pakowane jest do jednorazówek z plastiku. Dlatego Kaufland wprowadza nowe zasady.

Jeżeli chcesz kupić produkty na wagę, podejdź do pracownika punktu informacyjnego, pokaż mu swoje opakowanie. On natomiast sprawdzi czy nie jest uszkodzone i czy nadaje się do kontaktu z żywnością. Klient dostanie specjalną naklejkę i dzięki niej, obsługujący będzie wiedział, że został zatwierdzony.

ZOBACZ TAKŻE: GODZINY CISZY W SKLEPACH AUCHAN

W których sklepach będzie można z tego skorzystać?

Nową usługę można testować przez miesiąc w 11 marketach w Polsce. Znajdziecie ją pod hasłem: „Działanie robi różnicę”. Marka próbuje zwrócić uwagę na działanie, które wpłyną korzystnie na środowisko i zmienią przyzwyczajenia człowieka na lepsze. Planuje również zmniejszyć ilość plastiku o 20 procent do 2025 roku.

Natomiast miasta, w których będziecie mogli wykorzystać podczas zakupów swoje opakowania w sklepach Kaufland to:

Brzeg – ul. Łokietka
Giżycko – ul. Kazimierza Wielkiego
Gostynin – ul. Wojska Polskiego
Kraków – ul. Norymberska
Legionowo – ul. Zegrzyńska
Mysłowice – ul. Fryderyka Chopina
Sosnowiec – ul. 11 Listopada
Wrocław – ul. Legnicka, ul. Bardzka, ul. Sieradzka
Zabrze – Al. Korfantego

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.