Lalki Barbie w innej wersji – z bielactwem, protezą. Różnorodność i akceptacja

Lalki Barbie w innej wersji – firma Mattel zaproponowała nową serię popularnych zabawek – Barbie Fashionistas. W związku z tym, iż ich perfekcyjny wygląd, opalenizna czy idealne figury spotkały się już jakiś czas temu z niezadowoleniem wielu osób, postanowiono nieco zmodyfikować politykę. Na czym dokładnie polegają zmiany? Pokazano światu lalki z bielactwem, protezą czy po prostu o różnych kolorach skóry. 

Lalki Barbie w innej wersji – różnią się od tych, które promowano dotychczas

Firma Mattel zaproponowała inną wersję lalek Barbie niż dotychczas. Idealne sylwetki czy lśniące, długie blond włosy nie znalazły ostatnio wielu fanów. Co jeszcze, ten typ pojawia się nieustannie. Zaburza to obraz ciała, czego skutkiem mogą być dodatkowe kompleksy. Ludzie wymagają więcej, jednocześnie stając się bardziej otwartymi. Dlatego też w ofercie nie znajdziecie już tylko i wyłącznie perfekcyjnych figur. Lalki są różnorodne, każda ma swój indywidualny styl.

ZOBACZ TAKŻE: CIEKAWY SPOSÓB REKRUTACJI WE WŁOSZECH

Barbie Fashionistas to aż 176 lalek! W tym 9 różnych typów sylwetek, o różnych fryzurach i odcieniach włosów. Co jeszcze? Kilkadziesiąt różnych odcieni skóry.

Producenci chcieliby bardziej utożsamić się z dzisiejszym światem. Ludzie coraz rzadziej patrzą na perfekcyjność. Chcą normalności, różnorodnych stylizacji i przede wszystkim chcą zwrócić uwagę na otaczającą codzienność.

Znajdziecie w ofercie lalki z protezą, bez włosów. Przy współpracy z dermatologiem, stworzono również lalkę z bielactwem. Dla fanów Kena, ma on po raz pierwszy długie włosy.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.