Jak postacie historyczne i dawni monarchowie wyglądaliby dzisiaj? [zdjęcia]

Zapewne zastanawialiście się, jak postacie historyczne czy dawni monarchowie wyglądaliby, gdyby żyli w dzisiejszych czasach. Można sobie to wyobrazić, lecz z drugiej strony, przy odrobinie zdolności graficznych, jest możliwość stworzenia zdjęć. Powstał bardzo ciekawy projekt, którego autorką jest  Becca Saladin. Poniżej znajdziecie zdjęcia przedstawiające ważne osobistości z przeszłości w bardziej nowoczesnej formie. 

Jak postacie historyczne lub dawni monarchowie wyglądaliby dzisiaj?

Takie projekty szanujemy! Zastanawialiście się kiedyś jak mogłaby wyglądać Mona Lisa czy Henryk VII gdybyście spotkali ich dziś na ulicy? Okazuje się, że grafik Becca Saladin postanowiła odtworzyć znane osobistości i przybliżyć ich wygląd w XXI wieku. Po spędzeniu wielu godzin na badaniu posągów, zdjęć czy historii, udostępniła grafiki przedstawiające Mona Lisę czy Marię Antoninę.

Autorka ma zaledwie 29 lat, pochodzi z Dallas w Teksasie. Oprócz zawodu grafika, ma ogromne zamiłowanie do historii. Jak podaje Daily Mail, poinformowała:

Moim celem jest podtrzymanie ludzkiej pasji do historii i pokazanie przede wszystkim, że ludzie z przeszłości borykali się z tymi samymi problemami, co my dzisiaj

Becca używa technik manipulacji zdjęciami i cyfrowych technik malarskich do tworzenia swoich współczesnych portretów. Najpierw znajduje podobne obrazy, a następnie dodaje twarz postaci historycznej. Jej prace znajdziecie na profilu royalty_now, który ma prawie 50 tysięcy followersów i liczba fanów rośnie z dnia na dzień. Poniżej kilka zdjęć. Podoba wam się taki projekt?

 

Abraham Lincoln

Henryk VII
Ludwik XV
Mona Lisa
Królowa Elżbieta I

źródła zdjęć: Instagram: royalty_now

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.