Kurtka wypełniona dzikimi kwiatami jako alternatywa dla zwierzęcego puchu

Okazuje się, że można zaproponować swoim klientom alternatywę zwierzęcego puchu, który firmy wykorzystują w przemyśle odzieżowym. Dlatego marka PANGAIA zaprezentowała niecodzienny produkt. Kurtka wypełniona dzikimi kwiatami to idealne rozwiązanie na zimę, w tym w pełni ekologiczne. Może to zmienić cały przemysł.

PANGAIA, czyli firma stawiająca na ekologię i niecodzienne rozwiązania

To z pewnością prawdziwa rewolucja w świecie mody, gdyż takiego rozwiązania jeszcze wcześniej nie zastosowano. Wykorzystywanie zwierzęcego puchu wywołuje wiele kontrowersji. Nie bez powodu, gdyż cierpią na tym żywe istoty i bardzo często takie działania praktykowane są w okropnych warunkach. Dlatego coraz częściej w branży odzieżowej odchodzi się od tego typu rozwiązań. W zamian za to marki oferują alternatywę dla puchu zwierzęcego pochodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: CYFROWA WALUTA BANKU CENTRALNEGO

Kurtka wypełniona dzikimi kwiatami

Czym według was można go zastąpić? Okazuje się, że istnieje wiele alternatyw! Między innymi ta od firmy PANGAIA. Jak sama marka informuje, nie są to kurtki w 100 % naturalne, jednak w środku znajdziecie puch z dzikich kwiatów! Technologia wykorzystana w produkcji to biopolimery oraz aerożel. Kurtkę znajdziecie pod nazwą FLWRDWN, a wykonana jest z poliestru, jednak podlega on 100% recyklingowi. Jak można przeczytać na ich Instagramie – kurtki są ciepłe, z oddychającego materiału oraz stanowią alternatywę dla gęsiego puchu.

 

Do wyboru macie dwie wersje kolorystyczne: czarną i białą. Ile natomiast trzeba za nią zapłacić? Ceny wahają się od 550 do 750 dolarów, czyli ponad 2000 zł. Nie są to niskie ceny, jednak pomysł z wykorzystaniem dzikich kwiatów jako zamiennik gęsiego puchu to świetne rozwiązanie. Co jeszcze, opracowanie tej technologii zajęło prawie 10 lat! Podobno zespół firmy jest w większości anonimowy. Przypominamy, iż w ubiegłym roku pokazali światu t-shirty z włókien wodorostów oraz barwników botanicznych.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.