Projekt ustawy gotowy – nie będzie podatku od Nagrody Nobla

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia dotyczącego zaprzestania pobierania podatków dochodowego od osób, które otrzymały Nagrodę Nobla oraz Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla. Fiskus nie będzie już dłużej pobierał podatku od wspomnianej nagrody. Projekt ustawy gotowy.

Polacy, którzy otrzymają Nagrodę Nobla, nie zapłacą podatku – projekt ustawy gotowy.

Przygotowany przez resort finansów, dotyczący głównie wcześniejszego „zaniechania poboru podatków dochodowego od osób fizycznych od Nagrody Nobla oraz Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla” – takie informacje przekazał portal Business Insider Polska.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OGŁOSZENIA OPEN’ERA 2020 – SPRAWDŹ, KTO WYSTĄPI 

Gotowy projekt opublikowano na stronie Rządowego Centrum Legislacji:

Zarządza się zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów otrzymanych przez podatników tego podatku z tytułu Nagrody Nobla oraz Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii. Ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1.10.2019 roku do dnia 31.12.2021

Ten czas to okres kiedy mogą nastąpić kompleksowe regulacje. Skąd natomiast taka decyzja? Wszystko przez zaniechanie poboru podatku, które w oświadczeniu uznano jako interes publiczny. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, iż w październiku bieżącego roku Akademia Szwedzka przyznała literacką Nagrodę Nobla Oldze Tokarczuk.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.