Kolejny niepokojący trend na TikToku – piłowanie zębów pilniczkiem do paznokci [WIDEO]

Kolejny niepokojący trend

Kolejny niepokojący trend na TikToku! Tym razem młode pokolenie postanowiło „zadbać” o swój uśmiech i wyrównać zęby, piłując je… pilniczkiem do paznokci. Nie trudno się domyślić, że przynosi to więcej szkody niż pożytku. Dentyści apelują o rozwagę! Skutki takiej „zabawy” mogą być naprawdę bolesne.

Kolejny niepokojący trend na TikToku

TikTok to aplikacja której głównym celem jest wysyłanie i publikowanie krótkich filmików. Można do nich podkładać muzykę oraz korzystać z wielu efektów. Jego pierwotnym celem miało być nagrywanie czegoś w rodzaju krótkich teledysków muzycznych. Obecnie jest najpopularniejszą aplikacją na całym świecie i została pobrana ponad 3 mld razy!

Na TikToku coraz częściej pojawiają się szokujące trendy. Swego czasu dzieci nagrywały swoją reakcję na przedawkowanie leku na alergie, niektórzy zdecydowali się na odgrywanie scen molestowania, a inni udawali ofiary Holocaustu. Warto zaznaczyć, że największa liczba osób korzystających z TikToka to młodzież w wieku od 16-24 lat. Co więcej, 20% wszystkich użytkowników ma mniej niż 20 lat. Nie brakuje także dzieci, które każdego dnia spędzają godziny oglądając TikToka.

ZOBACZ TAKŻE: TIKTOK – KOLEJNE MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH WYZWANIE. NIE ŻYJE 15-LATKA

Tym razem Tiktokerzy wymyślili kolejny trend, którego celem jest poprawa swojego wyglądu, a konkretnie uśmiechu. Użytkownicy aplikacji wyrównują swoje zęby, piłując je pilniczkiem do paznokci. Poniższy filmik pokazuje na czym dokładnie polega „zabawa”.

Zamierzam spiłować zęby pilnikiem do paznokci, ponieważ nie są idealne, mam kilka wypukłości i ograniczony budżet – mówi jedna z TikTokerek.

Chwilę po wykonaniu „zabiegu” uśmiecha się i poleca innym twierdząc, że „metoda naprawdę działa”.

Dentyści apelują o rozwagę. Konsekwencje piłowania zębów mogą być naprawdę bolesne. Każdy ząb ma określoną grubość szkliwa, pod którym znajduje się zębina. Niewiele głębiej jest silnie unerwiona i unaczyniona tkanka. Spiłowanie szkliwa to w najlepszym przypadku silna wrażliwość. W gorszych, i niestety częstszych przypadkach otwiera się drogę w głąb zęba drobnoustrojom, które powodują choroby i próchnicę. Leczenie takich zębów jest zwykle kosztowne i bolesne. 

 

źródło: instagram.com, youtube.com, na temat.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.