TikTok – kolejne mrożące krew w żyłach wyzwanie. Nie żyje 15-latka

tiktok kolejne mrożące

TikTok – kolejne mrożące krew w żyłach wyzwanie zagościło na popularnej platformie. Na tragiczne efekty nie trzeba było długo czekać. W wyniku niebezpiecznej zabawy, życie straciła 15-latka ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem młodzież wymyśliła, że świetną rozrywką będzie przedawkowanie leku przeciwalergicznego. Najczęściej objawem takiego działania są halucynacje. Jak się jednak okazało – konsekwencje mogą być o wiele poważniejsze i niestety nieodwracalne. „Benadryl challenge” przyprawia o gęsią skórkę, czy młodzież w końcu pójdzie po rozum do głowy?

TikTok – kolejne mrożące krew w żyłach wyzwanie. Nie żyje 15-latka z USA

Niestety, postęp technologiczny nie do końca idzie w parze z odpowiedzialnością nastolatków. Ci po raz kolejny wpadli na szokujący pomysł, który uznali za nowy, tak zwany challenge. Tym razem chodzi o celowe przedawkowanie leku przeciwalergicznego, które ma prowadzić do halucynacji. Wszystko rzecz jasna jest nagrywane i publikowane w serwisie TikTok. Wyzwanie nosi nazwę „Benadryl challenge” – pochodzi ona od nazwy leku, który zażywają nastolatkowie.

Jak się jednak okazuje, halucynacje to nie jedyny niepożądany objaw, mogący występować po przedawkowaniu leku. W sieci można znaleźć nagrania, na którym młodzież po zażyciu leku bezwładnie upada, potyka się o własne nogi. Do prawdziwej tragedii doszło natomiast w Stanach Zjednoczonych, gdzie po przedawkowaniu Benadrylu, 15-letnia dziewczyna zmarła. Jej organizm nie poradził sobie z ekstremalną sytuacją, która nastała właśnie po zażyciu leku.

ZOBACZ TAKŻE: CDA CINEMA DEBIUTUJE JUŻ W CZWARTEK! NOWA PROPOZYCJA OD POPULARNEGO SERWISU OFERUJĄCEGO OGLĄDANIE FILMÓW ONLINE. NA CZYM BĘDZIE POLEGAĆ I DLACZEGO MOŻNA UZNAĆ TO ZA SWEGO RODZAJU INNOWACJĘ?

TikTok już stara się usunąć kontrowersyjne wyzwanie ze swojej platformy. We wszystko zaangażowała się także firma produkująca lek

Gdy o sprawie śmieci 15-latki zrobiło się głośno, firma produkująca Benadryl, a także moderatorzy TikToka, robią wszystko, aby usunąć wyzwanie z platformy.

Portal o2.pl donosi, jakoby przedawkowanie leku na potrzeby uzyskania sławy w portalu TikTok, mocno dało się we znaki także kliku innym nastolatkom. Tylko w Teksasie (Stany Zjednoczone), do szpitala trafiło aż troje nastolatków z nadzwyczajnie i krytycznie wysokim tętnem. Wszystko – a jakżeby inaczej – z powodu celowego zażycia zbyt dużej ilości Benadrylu. Ich życie udało się jednak uratować. Mieli więcej szczęścia, niż 15-latka, która wskutek przedawkowania leku zmarła.

Czym jeszcze może grozić przedawkowanie Benadrylu? Jak się okazuje, poza wysokim tętnem, wszystko może objawiać się choćby konwulsjami, prowadzić do udaru lub powodować zawał serca.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.