Kolejne sukcesy Tesli – najwyżej wyceniany producent aut w USA

Tesla

Fakt, iż Tesla pnie się ciągle do góry i ma jedne z lepszych notowań, nie powinien nikogo dziwić. Elon Musk po raz kolejny pokazuje, że pomysły, które przerodziły się w światowy biznes, nie poszły na marne. Dlatego czas na kolejne sukcesy Tesli. Tym razem dominuje na rynku motoryzacyjnym, przebijając nawet Forda.

Tesla cybertruck – premiera, wideo

Jeszcze nie tak dawno odbyła się premiera Tesli Cybertruck, która wzbudziła skrajne opinie na rynku motoryzacyjnym. Głównie przez kilka wpadek podczas prezentacji najnowszego modelu (chodzi między innymi o szyby, które popękały od uderzeń). Maszyna przypomina pojazd, który do tej pory mogliście szybciej zobaczyć w filmach science fiction. Ale u Elona Muska wszystko jest możliwe. Cena bazowa to 39 tys. dolarów, natomiast zamówienia będzie można składać pod koniec roku 2021. Więcej dowiecie się w tym artykule.

Kolejne sukcesy Tesli – Elon Musk dominuje na rynku motoryzacyjnym

Tesla zakończyła rok z wynikami o jakich marzy niejeden przedsiębiorca. Jak informuje Business Insider Polska, firma stała się najwyżej wycenianym producentem aut na amerykańskiej giełdzie. Co ciekawe, przebiła nawet rekord Forda, którego kapitalizacja z roku 1999 to poziom 81 mld dolarów. W przypadku Tesli mowa o 84,5 mld dolarów. Jednak eksperci mówią, że nie brano pod uwagę zadłużenia oraz kapitału własnego. Wtedy wynik mógłby być nieco inny.

ZOBACZ TAKŻE: OD DZIŚ OBOWIĄZUJĄ E-RECEPTY

Jednak trzeci kwartał również zakończyli samymi sukcesami. Głównie ma to związek ze wspomnianą promocją pick-upa, coraz większą liczbą zamówień pojazdów oraz wejścia na rynek w Szanghaju. Otworzono tam gigantyczną fabrykę. Dodatkowo, Elon Musk poinformował, iż w tym właśnie miejscu nastąpi produkcja nowego modelu Y.

 


W IV kwartale osiągnięto rekordowy poziom produkcji, mianowicie mowa o 105 tys. samochodów. Natomiast w całym poprzednim roku dostarczono około 367 500 samochodów, czyli o 50 procent więcej niż rok wcześniej. 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.