Elon Musk zaprezentował Teslę Cybertruck – co za maszyna!

Elon Musk zaprezentował Teslę Cybertruck – premiera odbyła się w Kalifornii w godzinach wieczornych, o 5 rano czasu polskiego. Mówimy szczerze – to co zobaczyliśmy na zdjęciach z relacji robi wrażenie. Z pewnością nie przypomina klasycznego, rodzinnego samochodu. Co ciekawe, za samochód nie będzie trzeba zapłacić sporej sumy pieniędzy. 

Elon Musk zaprezentował Teslę Cybertruck [zdjęcia, cena]

Przyznajemy, że takiego samochodu na drogach jeszcze nie widzieliśmy. Z pewnością nie przypomina on rodzinnego auta, którym pojechalibyśmy na wakacje. Jednak Tesla Cybertruck ma w sobie coś, co może przyciągnąć nie jednego zainteresowanego.

ZOBACZ TAKŻE: 100 MLN KARY DLA NIEMIECKICH PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW

Oczywiście, podczas premiery nie obyło się bez testów, aby pokazać wytrzymałość nowej Tesli. Kuloodporne szyby oraz stal, która jest 30 razy bardziej wytrzymała od tej typowej stosowanej w karoseriach. Jednak w pewnym momencie coś poszło nie tak, gdyż podczas uderzeń młotem w szyby, popękały one w dwóch miejscach. Po reakcji Elona Muska widać, że go to mocno zszokowało. Powiedział, że podczas wcześniejszych testów się taka sytuacja nie wydarzyła i kule przynajmniej nie przeszły na wylot.

Tesla Cybertruck cena dane techniczne

Cena bazowa Tesli Cybertruck wynosi 39 900 dolarów – jest nieco tańsza niż zapowiadali. Najdroższa, która posiada trzy elektryczne silniki to wydatek rzędu 69 900 dolarów, natomiast ta z dwoma silnikami kosztować będzie 49 900 dolarów.

Pickup rozpędzi się do 96 km/k w 2,9 s. To lepiej niż w przypadku Modelu 3, jednak mowa o wersji najszybszej. Te wolniejsze rozpędzą się do wspomnianej prędkości w 6,5 sekundy. Zasięg jazdy to 400, 483 lub 805 kilometrów. Co jeszcze, z przodu znajdują się aż trzy fotele.

Na stronie podano informację, kiedy będzie można zamówić samochód. Trzeba jeszcze chwile poczekać, gdyż start zamówień rusza pod koniec 2021 roku. Poniżej znajdziecie wideo, pokazujące wjazd samochodu na scenę w towarzystwie Elona Muska. Podobno było krótko, trochę dziwnie a wnętrze nie było pokazane.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.