Japonia – spłonął zamek Shuri z listy światowego dziedzictwa UNESCO

Japonia – spłonął zamek Shuri, który jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Niestety płomień pochłonął całą budowlę, zostawiając tylko szkielet. To był jeden z ważniejszych punktów Okinawy. Konstrukcja budowli była drewniana, co mogło mieć dodatkowy wpływ na czas pożaru. 

Japonia – zamek z listy światowego dziedzictwa UNESCO

Jak podają media na całym świecie, w Japonii spłonął zamek Shuri, który znajdował się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszkańcy uważali go za jeden z najważniejszych punktów. Pochodzący z XIV wieku posiadał drewnianą konstrukcję, co mogło mieć wpływ na prędkość rozprzestrzeniającego się ognia.

Jak podaje tvn24, ogień zauważyli pracownicy ochrony, co natychmiast poskutkowało wezwaniem odpowiednich służb. Jednak szybka reakcja nie pozwoliła na ocalenie obiektu.

Niestety z zamku pozostało tylko i wyłącznie rusztowanie. Patrząc na widok sprzed pożaru, przypominając sobie jak okazała i wspaniała była to budowla, może złamać się serce niejednego fana architektury. Zamek składał się z 5 części, w tym główna część, tak zwana Seiden, spłonęła doszczętnie.

ZOBACZ TAKŻE: RANKING MIAST Z NAJBARDZIEJ ZANIECZYSZCZONYM POWIETRZEM

 

Wstępnie przekazane informacje, że przyczyną pożaru mogło być przegrzanie instalacji alarmowej i mogło dojść do samozapłonu. Jak podaje Interia.pl, w przeszłości zamek przeżył pożar kilkukrotnie, między innymi w bitwie o Okinawe. Niestety widok spalonego zamku jest przytłaczający. Poniżej możecie zobaczyć wideo ze zdarzenia.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.